Drodzy Uczniowie!
Nadeszła pora, żeby ogłosić konkurs dla uczestników tegorocznej edycji Kampanii 19 dni ! Tytuł konkursu: "10 SEKUND, BY POWIEDZIEĆ STOP"

REGULAMIN

W dniach 1-19 listopada trwa ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania 19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie drugiego człowieka. Co możemy zrobić w 10 sekund, by powstrzymać przemoc ? Nie odchodźmy, nie odwracajmy wzroku, bądźmy uważni, obserwujmy i reagujmy adekwatnie do sytuacji. I tym razem jako szkoła włączamy się w kampanię. Informacje na temat jej przebiegu będziemy zamieszczać na wwwsp1.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję ,,Książeczka dla Oktawiana". Oktawian urodził się z niedotlenieniem okołoporodowym w skutek czego jest niepełnosprawny ruchowo i intelektualnie. Chłopiec ma zdiagnozowany zespół porażenny, autyzm atypowy głęboki, całościowe zaburzenia rozwojowe,zaburzenia wzroku, mowy i głosu. Potrzebuje on ogromnego wsparcia opiekunów i systematycznej rehabilitacji. Wszyscy możemy wspierać chłopca przez przekazanie kartonowych książeczek, które służą mu jako forma rehabilitacji. W taki sposób Oktawian się wycisza i relaksuje.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji ,,Odkręcaj i zbieraj dla Bartoszka". Jest to akcja,której celem jest zbieranie nakrętek dla Bartosz Jędrasik, 16-miesięcznego chłopczyka chorego na SMA2. To choroba genetyczna,która każdego dnia powoduje osłabienie i stopniowe zanikanie mięśni. Bartosz zbiera na najdroższy lek świata, który kosztuje ponad 10 milionów złotych- Zolgensma.Jest to kwota,której nie są w stanie zapewnić ani Rodzice oraz najbliższe otoczenie.

Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej za udział w zbiórce WIELKANOCNA PACZKA DLA UKRAIŃSKIEJ RODZINY.

Szkolny Klub Wolontariaru

28 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w manifestacji Sprzeciwu Przemocy Wobec Dzieci. Była to dla nich nie tylko okazja do wyrażenia swoich poglądów, ale też lekcja świadomego obywatelstwa.

Zachęcamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję ,,Kartka urodzinowa dla Mai" Wielkimi krokami zbliżają się 9 urodziny Mai. A co za tym idzie czas miłych niespodzianek. Liczymy na Was, że i tym razem wywołamy uśmiech na twarzy Mai :)

Kartki można wrzucać do pudełka,które wystawione jest obok gabinetu Pani pielęgniarki szkolnej. Wszystkie kartki zostaną dostarczone do Mai w dniu 8.05.br. W razie pytań prosimy o kontakt z pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Szkolny Klub Wolontariatu

Serdeczne podziękowania dla całej społeczności szkolnej, która wspiera Stowarzyszenie Pro Animali. Każda rzecz przekazana na zbiórkę jest bardzo przydatna. Wszystkie zabawki, koce i karmy szybko trafiają do małych przyjaciół. Jak widać na zdjęciach kot Rudek szybko znalazł coś dla siebie ;)

Zachęcamy do dalszej zbiórki. Mile widziana karma sucha i mokra, koce i inne akcesoria dla kotów.

Szkolny Klub Wolontariatu