We wtorek 26 kwietnia dwie nasze drużyny wzięły udział w eliminacja powiatowych konkursu BRD, które odbywały się w Mikołowie- Bujakowie. Uczniowie zaczęli zmagania od testów wiedzowych, później odpowiadali na pytania związane z zachowaniem na skrzyżowaniach, następnie radzili sobie z zagadnieniami pierwszej pomocy przedmedycznej i pokonywali tor sprawnościowy.

Wszyscy zawodnicy bardzo się starali, konkurencja była silna, ale atmosfera bardzo przyjemna. Ostatecznie przedstawiciele naszej szkoły czyli w kategorii uczniów z klas V-VI: Julia Guzik, Agata Wejman (która w ostatniej chwili zastąpiła chorą Lene Gajdę, za co jej serdecznie dziękujemy), Jan Linkiewicz i Kamil Roterman oraz uczniowie z kategorii wiekowej 13 lat i starsi: Magda Pająk, Przemek Niemiec i Dominik Gerlich zajęli IV miejsca w swoich kategoriach.

Największą atrakcją na torze sprawnościowym okazały się rowery, na których startowali nasi uczniowie z młodszej kategorii wiekowej, a były to tzw. "składaki" marki Rubin.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia w przyszłym roku.