W piękny, słoneczny piątek 03 czerwca 2022r w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – Księdza Prałata Konrada Szwedy. Dzień ten uczciliśmy uroczystym apelem oraz Mszą św., na którą udała się cała społeczność szkolna.
Po południu, po dwóch latach przerwy - spowodowanych pandemią, na terenie szkoły odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem: „Żyj zdrowo, wesoło i kolorowo”, zapanowała radosna atmosfera zabawy. Bogaty program festynu, różnorodne atrakcje oraz pyszne jedzenie spowodowały, że podwórko szkoły oraz boisko wypełniły się tłumem ludzi. Do udziału w festynie zorganizowanym przez Radę Rodziców i całą społeczność szkoły zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców Łazisk. Nasze zaproszenie przyjęli także: Burmistrz Miasta Aleksander Wyra, zastępca Burmistrza Jan Ratka, Ksiądz Proboszcz Grzegorz Śmieciński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Józef Kaleta, Radni Miasta Łaziska Górne: p. Małgorzata Szuła, p. Olga Dębska, p. Adam Chwieralski, pani sekretarz miasta Elżbieta Piecha, naczelnicy Urzędu Miasta: Wydziału EOZKiS p. Joanna Palenta, Ochrony Środowiska p. Iwona Gejdel, Inwestycji p. Damian Ksiądz, zastępca naczelnika WEOZKiS p. Kinga Szala, Prezes PGKiM Mariusz Szala.


Na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji. Rodzice, szkolna kuchnia oraz uczniowie klas VIII oraz VIIc przygotowali stoiska z ciastami, potrawy, zdrowe przekąski oraz napoje. Natomiast na scenie w programie artystycznym wystąpiły dzieci oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas I-VIII przygotowani przez nauczycieli, a także rodziców. Mogliśmy podziwiać w ich wykonaniu piosenki, pokazy i zabawy taneczne, gimnastykę artystyczną, akrobatykę sportową, recytację wierszy, pokaz mody ekologicznej, a także wspólne tańce. Na scenie gościnnie wystąpiła również grupa prezentująca boks tajski „Muay Thai” pod kierunkiem p. Ireneusza Pietrasza oraz grupa taneczna Arabeska z MDK. Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszył się tor sprawnościowy, przygotowany przez Team Kolono pod kierunkiem p. Michała Habraszki. Na sali gimnastycznej uczniowie wraz z rodzicami rozegrali mecz siatkówki i piłki nożnej. Starsi uczniowie zainteresowali się łódką „Dar Prezesa” i wzięli udział w quizie o tematyce żeglarskiej przygotowanym przez rodzica p. Marcina Rotermana. Chętne dzieci mogły również popisać się umiejętnościami plastycznymi podczas malowania na folii, wykonaniem toreb ekologicznych, czy tworzeniem biżuterii. Na zakończenie można było zrobić sobie zdjęcie w foto-budce. Na stoiskach można było również zapoznać się z ofertą ZSEiU w Łaziskach Górnych oraz CUS-u i wolontariatu dzieci i młodzieży.
Emocji i atrakcji było wiele. Festyn trwał do zmierzchu, a przez cały ten czas trwania  wspólnej, rodzinnej zabawy gościom przygrywał Zespół Muzyczny Konserwator Band.
Szczególne podziękowania kierujemy na ręce p. Ewy Chwieralskiej przewodniczącej Rady Rodziców oraz osób, które przyczyniły się do zorganizowania festynu, za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu:
- Rodzicom za upieczenie ciast, muffinek oraz pomoc i pracę w trakcie festynu.
- Nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom naszej szkoły za przygotowanie imprezy, dekoracji i występów.
- Grupom, które gościnnie wystąpiły na festynie: Boks Tajski – Klub - RONIN, Klono Team, Arabeska, zespołowi muzycznemu „Konserwator Band”, firmie Lantis Motocykle.
 - Sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe przedsięwzięcia, a szczególnie: Urzędowi Miasta Łaziska Górne, p. J. Piesze wł. Sklepu Mięsno-Wędliniarskiego, państwu G. R. Niklom wł. sklepu RICARDO, Piekarni E. Koziarz, wł. sklepu My Center, firmom: Ponar Wadowice, Mavi Area, Lody Rurańskich, Pracowania lodów Niedźwiedź, StyLove studio fryzjerskie, Estilo- salon fryzjerski, Revitalis , Żaneta Twardoch – Studio urody, Zdrowy duet- dietetyka, Body Space Slim&beauty, DT nails- stylizacja paznokci, CIAO BY -Karolina Widera.
Dziękujemy rodzicom oraz osobom, które tak licznie uczestniczyły w festynie, za wspaniałą atmosferę. Zapraszamy za rok.