Wielkanoc to najważniejsze święta w roku liturgicznym. Jak wskazuje nazwa, to Wielka Noc, bo właśnie w nocy - z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę- świętujemy zmartwychwstanie Chrystusa, pokonanie śmierci i rozpoczęcie nowego życia.

We wtorek 4 kwietnia cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w apelu, z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie klasy 5c pod okiem nauczycieli przybliżyli zwyczaje i tradycje związane ze świętami. Podkreślili ważność Triduum Paschalnego, które wprowadza nas w Zmartwychwstanie Jezusa. Na koniec Pani Dyrektor oraz uczniowie złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Alleluja dziś śpiewajmy,
Bogu cześć i chwałę dajmy,
Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel,
Tego świata Odkupiciel.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy,
życzę całej społeczności szkolnej:
Obfitych Łask i Błogosławieństw
od Chrystusa Zmartwychwstałego
oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych
z radosnym Alleluja

Wesołych Świąt !