Dnia 21.12.2022r. klasa 8f miała spotkanie przy wigilijnym stole. Uczniowie przynieśli ciasta, babeczki, inne słodkości oraz napoje. W tym uroczystym dniu podzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. Wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każdy uczeń otrzymał świąteczny upominek w postaci kubka z wizerunkami wszystkich z klasy 8f oraz pierniczek ze swoim imieniem. Wszystkim życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

mgr Magdalena Sputowska

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dniu 1.12 rodzice uczniów klasy 8f przygotowali pyszności do kawiarenki. Uczniowie natomiast cały dzień sprzedawali wypieki, serwowali kawę i herbatę. Dziękujemy szczególnie rodzicom uczniów za zaangażowanie, wyśmienite ciasta i babeczki oraz opiekę podczas sprzedaży.

Uczniowie na ostatnich zajęciach z informatyki uczyli się budować i programować skaczące i jeżdżące "robociki". Do tego celu wykorzystali klocki, zakupione z funduszy "Labolatoria przyszłości". Zajęcia przyniosły uczniom wiele frajdy.

W ramach ogólnopolskiej i ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży klasa 8f podejmuje różne działania wyznaczone na poszczególne dni.  4.11 uczniowie przynieśli i spożyli śniadanie w kolorze pomarańczowym, a 7.11 włączyli się w akcje przychodząc w stroju pomarańczowym.

Dnia 4.11 po uroczystości Wszystkich Świętych klasa 8f wybrała się na cmentarz, w celu uczczenia pamięci zmarłych. Uczniowie wraz z wychowawcą zapalili znicze, pomodlili się przy grobie patrona szkoły księdza prałata Konrada Szwedy i przy poległych weteranach Powstań Śląskich.

W oczekiwaniu na zbliżające się wakacje, w ramach integracji naszej klasy i dzięki sponsorowi Radzie Rodziców, w dniu 21 czerwca  pierwszego dnia lata uczniowie klasy 7f wybrali się wraz z wychowawcą na lody. Każdy miał okazję spróbować dużych lodów włoskich, niektórzy nawet z kolorową posypką.

Dnia 7.04 wykorzystując naszą wygraną w ŚDTM wybraliśmy się podczas lekcji wf na bowling. Celem wyjścia była integracja zespołu klasowego i zacieśnienie relacji koleżeńskich. Współzawodnictwo na torach wiązało się ze świetną zabawą. Gra okazała się niezwykle wciągająca.