Uczniowie klasy 8f podczas lekcji wychowawczej 31.03 przygotowali wspólne zdrowe śniadanie włączając się do akcji Trzymaj formę.  Zdrowe śniadanie było połączone ze śniadaniem wielkanocnym. Kamila upiekła pyszne ciasto, które wszystkim smakowało. Wspólny posiłek był okazją do przypomnienia sobie jak ważne jest codzienne zdrowe odżywianie i że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.


Klasa 8f

Dnia 21.12.2022r. klasa 8f miała spotkanie przy wigilijnym stole. Uczniowie przynieśli ciasta, babeczki, inne słodkości oraz napoje. W tym uroczystym dniu podzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. Wszyscy poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Każdy uczeń otrzymał świąteczny upominek w postaci kubka z wizerunkami wszystkich z klasy 8f oraz pierniczek ze swoim imieniem. Wszystkim życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

mgr Magdalena Sputowska

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dniu 1.12 rodzice uczniów klasy 8f przygotowali pyszności do kawiarenki. Uczniowie natomiast cały dzień sprzedawali wypieki, serwowali kawę i herbatę. Dziękujemy szczególnie rodzicom uczniów za zaangażowanie, wyśmienite ciasta i babeczki oraz opiekę podczas sprzedaży.

Uczniowie na ostatnich zajęciach z informatyki uczyli się budować i programować skaczące i jeżdżące "robociki". Do tego celu wykorzystali klocki, zakupione z funduszy "Labolatoria przyszłości". Zajęcia przyniosły uczniom wiele frajdy.

W ramach ogólnopolskiej i ogólnoświatowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży klasa 8f podejmuje różne działania wyznaczone na poszczególne dni.  4.11 uczniowie przynieśli i spożyli śniadanie w kolorze pomarańczowym, a 7.11 włączyli się w akcje przychodząc w stroju pomarańczowym.

Dnia 4.11 po uroczystości Wszystkich Świętych klasa 8f wybrała się na cmentarz, w celu uczczenia pamięci zmarłych. Uczniowie wraz z wychowawcą zapalili znicze, pomodlili się przy grobie patrona szkoły księdza prałata Konrada Szwedy i przy poległych weteranach Powstań Śląskich.

W oczekiwaniu na zbliżające się wakacje, w ramach integracji naszej klasy i dzięki sponsorowi Radzie Rodziców, w dniu 21 czerwca  pierwszego dnia lata uczniowie klasy 7f wybrali się wraz z wychowawcą na lody. Każdy miał okazję spróbować dużych lodów włoskich, niektórzy nawet z kolorową posypką.

Dnia 7.04 wykorzystując naszą wygraną w ŚDTM wybraliśmy się podczas lekcji wf na bowling. Celem wyjścia była integracja zespołu klasowego i zacieśnienie relacji koleżeńskich. Współzawodnictwo na torach wiązało się ze świetną zabawą. Gra okazała się niezwykle wciągająca.