W środę odbyły się w szkole warsztaty dotyczące drukarek 3D. Uczestniczyły w nich klasy 1-4. W ramach zajęć uczniowie poznali zastosowanie drukarek, dowiedzieli się jak powstaje program, na podstawie którego drukarka pracuje oraz co jest niezbędne do druku. Na bieżąco mogli również obserwować proces drukowania. Warsztaty cieczyły się dużym zainteresowaniem uczniów, do tego stopnia, że wyrazili chęć nauki programowania drukarki. Ale to już temat na kolejne warsztaty.

Mało kto wie, że 28 września obchodzony jest Światowy Dzień Jabłka. To niezwykłe święto ma zwrócić uwagę na niezwykłe walory smakowe i zdrowotne tego owocu. Jabłka są źródłem wielu witamin i soli mineralnych oraz błonnika. Wpływają korzystnie nie tylko na urodę, ale przede wszystkim mają korzystny wpływ na zdrowie. Dlatego uczniowie naszej szkoły całkowicie dzisiaj poświęcili się zgłębianiu tematu jabłek. Rozmawiali o korzyściach płynących ze spożywania tych popularnych  owoców. Tworzyli ciekawe prace plastyczne oraz degustowali jabłka. Również w świetlicy szkolnej zajęcia były związane z tym świętem. Jabłek nie zabrakło także w  szkolnej stołówce.

We wtorek, 20 września pożegnaliśmy dzieci z Przedszkola nr 5. W czerwcu uroczyście żegnalismy się z czterema grupami, które gościły u nas przez około 5 miesięcy. We wrześniu rok szkolny w naszej szkole rozpoczęło 7 grup z P 5.

W miniony wtorek uczniowie klas młodszych, podczas spotkanie z policjantami z łaziskiego kmisariatu, przypomnieli sobie jak być bezpiecznym użytkownikiem ruchu drogowego. Było trochę porad teoretycznych i świetne ćwiczenie praktyczne.

W czwartek 15 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. To niezwykły dzień, w którym podkreśla się rolę kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole wiele klas przyłączyło się do świętowania tego niezwykłego dnia. Dlatego upłynął on pod znakiem zabaw i tworzenia niezwykłych, oryginalnych prac również plastycznych. Uczniowie mogli wykazać się pomysłowością, wyobraźnią  i twórczym podejściem do rozwiązania zadania. Klasy młodsze obejrzały również krótki film, którego bohaterką była mała Vashti. Zachowanie dziewczynki zainspirowało nas do podejmowania wyzwań . A oto niektóre prace.

1 września przyjęliśmy do naszej szkolnej społeczności uczniów klasy 1a i 1b. Starsi koledzy z klasy 3a przywitali ich wierszem i piosenką. Była też Dobra Wróżka, która z całą stanowczością przyznała, że nowo przybyłe dzieci to same zuchy, które doskonale wiedzą, co to znaczy być prawdziwym uczniem i mogą być pasowani przez panią dyrektor.

Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła przystąpiła do akcji Lidla- Szkoły Pełne Talentów. Prosimy o zbieranie talenciaków i zwiększenie szansy naszej placówki na zdobycie atrakcyjnych nagrod. Szczególy akcji na https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469.

5 września przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaziskach Górnych odbyła się kolejna edycja akcji Narodowe Czytanie, której celem jest promocja czytelnictwa i kultury polskiej.