W czwartek, tuż przed świętami udało się zorganizować bardzo miłe spotkanie klasowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia. NIe wszyscy niestety mogli być obecni z powodu choroby, ale prezenty i życzenia dotarły do każdego.

30 listopada po południu czarodziejki i czarodzieje, wróżki i czarownicy spotkali sie w bibliotece aby powróżyć i miło spędzić czas- była pyszna pizza i trochę straszny film, ale po problemach technicznych ostatecznie niezawodny okazał się "Był sobie pies 2".

Chcemy być dla siebie uprzejmi, mili, pomocni i zgodnie tworzyć naszą klasę. Symbolem tego były nasze żółte stroje w dniu 24 listopada.

Klasa 4 a

Kampania 19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży ma w naszej szkole szeroki zasięg. Nam udało się wziąć udział w niektórych działaniach i wydarzeniach z nią związanych. 7 listopada włączyliśmy się do szkolnej akcji pt. "Dzień koloru pomarańczowego". Nasze stroje były symbolem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci i młodzieży. Obglądaliśmy też filmy związne z empatią, rozmawialiśmy czym jest i co oznacza bycie empatycznym. Podsumowaniem tych rozważań było wykonanie plakatu na konkurs. Natomiast dzięki prelekcji policjanki z łaziskiego komisariatu dowiedzieliśmy się więcej o cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich.

Uczniowie klasy 4a  na języku polskim mieli możliwość uczestniczenia w lekcji kleksografii. Na czym polega taka lekcja ? To proste!
„ Kleksografia polega na tym, że na arkuszu papieru robi się kilka kleksów, a potem arkusz składa się na pół i kleksy rozmazują się na papierze, przybierając kształty rozmaitych figur, zwierząt, postaci. Do nich dopisujemy odpowiednie historyjki (…)” ( J.Brzechwa)

Z okazji XII Światowego Dnia Tabliczki mnożenia uczniowie naszej klasy i wychowawca zostali poddani badaniu znajomości działań matematycznych zawartych w tejże tabliczce. Nie chwaląc się zbytnio- zdaliśmy śpiewająco.

Uczniowie klasy 4a z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach dotyczących drukarek 3d. Na pamiątkę otrzymali wydruk samochodziku i gwiazdy.