W tym roku 1 czerwca w naszej szkole został ogłoszony "szkolnym dniem w figlarnym stroju". Z tej okazji uczniowie przyszli ubrani w fantazyjne stroje, zestawiając ze sobą poszczególne części garderoby w niecodzinny sposób. Tworzenie stylizacji sprawiło dzieciom wiele radości.

Uczniowie naszej klasy są aktywnymi sportowcami, zdobywającymi nagrody i wyróżnienia. W naszym gronie mamy piłkarzy, pływaków, siatkarki, jak również osoby trenujące sztuki walki i akrobatykę. Dziś przedstawiamy osiągnięcie Amandy Drwal, kótra jest zdobywczynią III miejsca w kategorii -32 kg U-12 w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu Sportowym, które odbyły się w Katowicach.

Z okazji szkolnego Dnia Sportu nasza klasa uczestniczyła w konkurencjach, zorganizowanych na terenie ORS "Żabka", zdobywając wiele nagród i dobrze się bawiąc. Serdecznie gratulujemy drużynie piłki nożnej chłopców, drużynie dziewcząt w grze w "Dwa ognie" oraz indywidualnie uczniom, którzy zajęli miejsca w konkurencjach rzutu piłka lekarską i biegach.

Uczniowie naszej szkoły mają różnorakie hobby i zainteresowania. Damian Krubnik, który uczęszcza do klasy IV a intersuje się m.in. przyrodą i nieobce są mu zagadnienia z zakresu ekologii. Wiedzę z tej dziedziny miał okazję wykorzystać w czasie Powiatowego Konkursu Ekologicznego "Mały ekolog", którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 6 w Łaziskach Górnych.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych usiedliśmy wspólnie do symbolicznego śniadania wielkanocnego. Podzieliliśmy się jajkiem, pysznymi babkami i tym, co przynieśliśmy ze swoich domów. Były pyszne ciasteczka, czekoladki i inne słodkości przygotowane przez rodziców, za które dziękujemy.

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole królował jeans. Uczniowie ubrali się w spodnie, koszule, kurtki i inne akcesoria uszyte z jeansu. Podobnie było w naszej klasie. Oprócz tego chłopcy przygotowali dla dziewczynek upominki i życzenia. Był to bardzo mile spędzony dzień. Dziękujemy.

Skoro świt w środę 22 lutego ruszyliśmy do fantastycznego miejsca na mapie Katowic- Bajki Pana Kleksa. Przypomnieliśmy sobie treść lektury czytanej w październiku, a oprócz tego rozwiązywaliśmy zagadki zostawione dla nas przez Pana Kleksa w jego fantastycznej Akademii, poznaliśmy Adasia Niezgódkę, który prowadził dla nas warsztaty naukowe, odwiedziliśmy podwodny świat królowej Aby, gdzie uczyliśmy się jak dbać o przyrodę i żyć ekologicznie.

We wtorek 21 lutego, ostatni dzień karnawału, zorganizowaliśmy dyskotekę klasową. Zabawa była świetna do muzyki z playlisty zaproponowanej przez uczniów i przygotowanej przez DJ Kacpra.