W dniu 14.01.2022 w naszej klasie 5b odbyło się spotkanie z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Założeniem  działania była pomoc w zakresie identyfikacji bieżących problemów i  możliwości ich rozwiązywania, podejmowane były działania mediacyjne, udzielane były porady i pomoc w wyeliminowaniu napięć na tle niepowodzeń szkolnych, środowiskowych, rówieśniczych, zachowania podczas lekcji i przerw.

Na zajęciach również poruszony był temat: Postrzeganie siebie i rozumienie swoich uczuć. Celem zajęć było rozpoznawanie, nazywanie i akceptacja uczuć własnych oraz innych osób, rozumienie i wyrażanie uczuć pojawiających się w sytuacjach trudnych, uczenie się sposobów pozytywnego wpływania na swój nastrój oraz nastrój innych, radzenie sobie z trudnymi emocjami (strach, smutek, złość).

W trakcie spotkania uczniowie brali udział w wielu zadaniach, wypowiedziach, grach i zabawach. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z  wykorzystaniem magicznego dywanu.