10 czerwca 2022 roku klasa Vb udała się na wycieczkę do Pszczyny. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania Zagrody Żubrów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych oraz oglądały film, który w ciekawy i przystępny sposób zapoznał widzów z historią żubrów w Pszczynie.

W zagrodzie można było zapoznać się ze zwyczajami nie tylko żubra, największego ssaka w Europie, ale również poznać inne zwierzęta zamieszkujące tereny południowej Polski tj. muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu: kaczki krzyżówki, kazarki rdzawej, bernikli, gęsi łabędzionosej, łabędzi oraz pawi indyjskich. Przez obiekt prowadziła ścieżka edukacyjna, tablice przedstawiające las jako ekosystem oraz ekspozycje prezentujące faunę i florę. Kolejnym punktem  zwiedzania było Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć komnaty wraz z ich bogatym wyposażeniem oraz poznać historię zamku jak i usłyszeć o jego mieszkańcach. Choć pogoda tego dnia nie rozpieszczała, uczestnicy wycieczki interesująco spędzili czas nie tracąc przy tym pogody ducha.