Wielkanoc jest największym świętem chrześcijańskim obchodzonym na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Ludzie chcą dzielić się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego i budzącej się do życia przyrody. Spotykają się, by w radosnym i podniosłym nastroju przekazać sobie świąteczne życzenia.

Już w poniedziałek do do naszej klasy 6b zawitała atmosfera świąt Wielkiej Nocy.  Przed rozpoczęciem świątecznej przerwy, uczniowie zasiedli do wspólnego, wielkanocnego śniadania.
Na świątecznym stole znajdowały się baby wielkanocne, nie zabrakło też potraw z jajek oraz innych świątecznych smakołyków, które dzieci przygotowały wspólnie z nauczycielem.
Nasze wspólne, wielkanocne śniadanie było tak naprawdę wielkim, rodzinnym spotkaniem. Wytworzyła się miła i serdeczna atmosfera, i tylko życzyć, aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej.