Uczniow przynieśli ciasta, babeczki, pierniczki ,owoce napojew i słodkości. W tym uroczystym dniu podzielili się opłatkiem i odśpiewali kolędy. Wszyjscy poczuli atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

2 grudnia wzięliśmy udział w przedstawieniu "Ania z Zielonego Wzgórza".

W dniach 1-19 listopada trwa ogólnoświatowa i ogólnopolska kampania "19 dni przeciwko przemocy, krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Jest to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpieczne, szczęśliwe.

W klasie 6 b chłopcy również obchodzili swoje święto. W tym dniu dziewczynki oprócz tradycyjnych życzeń i odśpiewania sto lat, wręczyły kolegom prezenty w postaci małych autek i słodyczy.

10 czerwca 2022 roku klasa Vb udała się na wycieczkę do Pszczyny. Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania Zagrody Żubrów. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych oraz oglądały film, który w ciekawy i przystępny sposób zapoznał widzów z historią żubrów w Pszczynie.

W miniony piątek klasa Vb wybrała się na kręgle. Było to długo wyczekiwane, wspólne wyjście klasowe a dodatkowo aktywna rozrywka dla całej grupy, na której uczniowie mogli poczuć ducha rywalizacji sportowej i po prostu świetnie się bawić w przyjemnym otoczeniu.

Chcąc pomóc uchodźcom z Ukrainy uczennica klasy 5 b wpadła na pomysł, aby zorganizaować klasową zbiórkę pieniędzy na zakup najbardziej potrzebnych produktów. Natalia zebrała łącznie 250 zł. Udało się za tą kwotę zakupić soczki, wafelki, czekolady, żywność dla niemowląt, musy owocowe, kaszki i herbatniki. Wszystko w zbiorczych opakowaniach, żeby łatwiej było wolontariuszom segregować.

W dniu 14.01.2022 w naszej klasie 5b odbyło się spotkanie z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Założeniem  działania była pomoc w zakresie identyfikacji bieżących problemów i  możliwości ich rozwiązywania, podejmowane były działania mediacyjne, udzielane były porady i pomoc w wyeliminowaniu napięć na tle niepowodzeń szkolnych, środowiskowych, rówieśniczych, zachowania podczas lekcji i przerw.