30 września wybraliśmy się na wycieczkę do Pszczyny. Podczas lekcji przyrodniczej w Pokazowej Zagrodzie Żubrów mięliśmy okazję obserwować zachowanie tych imponujących zwierząt oraz poznać ich historię. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Kim był marszałek dworu? Co to świta dworska? Czym zajmował się kredensarz? Na te oraz inne pytania znaleźliśmy odpowiedź w trakcie zajęć edukacyjnych Na dworze Hochbergów, realizowanych na eskpozycji wnętrz pierwszego i drugiego pietra zamku.

Sporo się u nas dzieje… W trakcie godzin wychowawczych realizujemy cykl zajęć w ramach programu „Godziny wychowawcze ze światem” Polskiej Akcji Humanitarnej, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie. Ponadto zajęcia z wychowawcą wykorzystujemy do pracy nad relacjami i swoimi mocnymi stronami, a jeśli nadarzy się okazja… jaką był ostatnio pierwszy dzień wiosny – gramy w gry. Tradycyjne, stolikowe typu „statki” czy „państwa miasta” – miło jest się czasem przenieść w świat gier naszych rodziców.

Chętnie uczestniczymy w akcjach organizowanych na terenie szkoły – w „Dniu bez plecaka” udowodniliśmy, że jesteśmy bardzo kreatywni!

Ponadto intensywnie pracujemy i osiągamy sukcesy – sportowe i z wiedzy pożarniczej: brawo Alex!, matematyczne: brawo Ola i Kamil! i z wiedzy o ruchu drogowym – Kamil – GRATULACJE :)
Ewelina Myszor

„Dziś powinnaś być królową, wypoczywać cały dzień.

Komplementów słuchać dużo, wszystko na skinienie mieć.

Nawet, kiedy spojrzysz w niebo i wypowiesz – tę chcę MIEĆ,

dzisiaj będziesz miała wszystko, bo to właśnie jest twój dzień!”

Dużo uśmiechu, radości… życzenia, babeczki i wspaniałe prezenty przygotowane i wręczone przez naszych klasowych kolegów – tak wyglądał Dzień Kobiet w naszej klasie :)

Dziękujemy!!!

W grudniu w naszej klasie zapanował świąteczny klimat. Udekorowaliśmy wspólnie choinkę, usiedliśmy przy stole śpiewając kolędy i złożyliśmy sobie życzenia spokojnych i zdrowych Świąt. Odwiedził nas także Święty Mikołaj i wręczył miłe upominki.

Dnia 27.10.2021 klasa VI a wybrała się na wycieczkę do zabytkowej Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Był to długo wyczekiwany przez klasę wspólny wyjazd.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w zwiedzaniu Sztolni (podziemna trasa wodna) i uważnie słuchali interesujących opowieści przewodnika. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni.

Alex Müller

Gdy ktoś Cię zapyta -
Gdzie Ci mężczyźni prawdziwi tacy?
My odpowiadamy – to nasi chłopacy!!!
Każdy z nich liczne ma talenty.
Każdy uprzejmy i uśmiechnięty.
Każdy Cię miło zaskoczyć może,
kiedy po prostu, Ci w czymś pomoże :)

Ach, co to był za dzień… Dzień Chłopaka!

W tym wyjątkowym dniu, od samego rana dziewczynki przygotowywały niespodzianki dla męskiej części klasy. Pojawiały się ukryte koperty z zadaniami, quiz, życzenia, a także prezenciki ze smakołykami.

Była to doskonała okazja do budowania dobrych relacji w naszej klasie, wyrażenia szacunku i wzajemnej koleżeńskiej życzliwości.

Klasa 6a oraz wychowawczyni E. Myszor