Na wtorkowych lekcjach języka polskiego klasa 7A pod okiem p. Pawła Otręby zorganizowała lekcję przy użyciu metody dramowej. Przy okazji omawiania "Balladyny" przeprowadziła inscenizację procesu karnego tytułowej bohaterki dramatu Słowackiego. Uczniowie wcielili się w sędziów, prokuratorów, adwokatów, oskarżoną, świadków, woźnych sądowych.

Z przyjemnością uczestniczyliśmy w koncercie umuzykalniającym i poznaliśmy nietypowe instrumenty perkusyjne.

3 stycznia wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy wystawę stałą Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Wnętrza samego muzeum są urządzone bardzo nowocześnie, wystawa jest oparta na przekazie multimedialnym. Całość pozwala wyobrazić sobie wydarzenia z grudnia 1981 r. Wycieczka była bardzo ciekawą i inspirującą lekcją historii dotyczącej wydarzeń z lat 80. XX wieku.

Wspólne strojenie choinki, wizyta w magicznej krainie Świętego Mikołaja... rozmowy o Świętach i tworzenie dekoracji oraz życzenia złożone podczas wigilii klasowej - nam też udzielił się klimat Świąt!

30 września wybraliśmy się na wycieczkę do Pszczyny. Podczas lekcji przyrodniczej w Pokazowej Zagrodzie Żubrów mięliśmy okazję obserwować zachowanie tych imponujących zwierząt oraz poznać ich historię. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Kim był marszałek dworu? Co to świta dworska? Czym zajmował się kredensarz? Na te oraz inne pytania znaleźliśmy odpowiedź w trakcie zajęć edukacyjnych Na dworze Hochbergów, realizowanych na eskpozycji wnętrz pierwszego i drugiego pietra zamku.

Sporo się u nas dzieje… W trakcie godzin wychowawczych realizujemy cykl zajęć w ramach programu „Godziny wychowawcze ze światem” Polskiej Akcji Humanitarnej, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie. Ponadto zajęcia z wychowawcą wykorzystujemy do pracy nad relacjami i swoimi mocnymi stronami, a jeśli nadarzy się okazja… jaką był ostatnio pierwszy dzień wiosny – gramy w gry. Tradycyjne, stolikowe typu „statki” czy „państwa miasta” – miło jest się czasem przenieść w świat gier naszych rodziców.

Chętnie uczestniczymy w akcjach organizowanych na terenie szkoły – w „Dniu bez plecaka” udowodniliśmy, że jesteśmy bardzo kreatywni!

Ponadto intensywnie pracujemy i osiągamy sukcesy – sportowe i z wiedzy pożarniczej: brawo Alex!, matematyczne: brawo Ola i Kamil! i z wiedzy o ruchu drogowym – Kamil – GRATULACJE :)
Ewelina Myszor

Dnia 27.10.2021 klasa VI a wybrała się na wycieczkę do zabytkowej Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Był to długo wyczekiwany przez klasę wspólny wyjazd.

Uczniowie czynnie uczestniczyli w zwiedzaniu Sztolni (podziemna trasa wodna) i uważnie słuchali interesujących opowieści przewodnika. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili zadowoleni.

Alex Müller

Gdy ktoś Cię zapyta -
Gdzie Ci mężczyźni prawdziwi tacy?
My odpowiadamy – to nasi chłopacy!!!
Każdy z nich liczne ma talenty.
Każdy uprzejmy i uśmiechnięty.
Każdy Cię miło zaskoczyć może,
kiedy po prostu, Ci w czymś pomoże :)

Ach, co to był za dzień… Dzień Chłopaka!

W tym wyjątkowym dniu, od samego rana dziewczynki przygotowywały niespodzianki dla męskiej części klasy. Pojawiały się ukryte koperty z zadaniami, quiz, życzenia, a także prezenciki ze smakołykami.

Była to doskonała okazja do budowania dobrych relacji w naszej klasie, wyrażenia szacunku i wzajemnej koleżeńskiej życzliwości.

Klasa 6a oraz wychowawczyni E. Myszor