UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Klasa Vc

Noc z Andersenem

Anna Garczorz

Noc z 31 marca na 1 kwietnia spędziliśmy w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łaziskach Górnych. Wzięliśmy udział w międzynarodowej imprezie, mającej na celu propagowanie czytelnictwa. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 18.oo powitaniem wszystkich uczestników i smaczną kolacją. Było czytanie baśni oraz liczne konkurencje, wymagające naszej wiedzy. Nie zabrakło zabaw ruchowych, w czasie których musieliśmy wykazać się szybkością i sprytem. Do biblioteki zawitali goście: magik Tomasz Kabis, laureat konkursu "Mam Talent"; Anna Szatkowska ze Szkoły Treningu Pamięci oraz uczestniczki programu The Brain-Genialny Umysł - Ania Skóra i Marta Kurzeja. Po północy udaliśmy się na podchody, w poszukiwaniu skarbu. Trasa wyznaczona przez panie bibliotekarki prowadziła przez cały budynek. Musieliśmy omijać zastawione pułapki i rozwiązywać napotkane zadania. Ogromne emocje wzbudziło spotkanie z duchem biblioteki. Po odnalezieniu skarbu udaliśmy się na spoczynek, pomiędzy biblioteczne regały. Rano, po zjedzeniu śniadania, braliśmy jeszcze udział w kilku konkurencjach. Każdy z nas otrzymał upominek. To była niezapomniana noc! Na zawsze zostanie w naszej pamięci.

Klasa III c