Tradycją w naszej szkole stało się obchodzenie niezwykłego święta jakim jest Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu najmłodsi przebieraja się za ulubionych bajkowych bohaterów i uczestniczą w bajkowych zabawach. W bibliotece szkolnej ucznie klas pierwszych oraz klasy 3b mogli poznać lub przypomnieć sobie sylwetki najbardziej znanych w literaturze kotów: kota w butach, kota Filemona, kota Cukierka oraz kota, bohatera książki Roksany Jędrzejewskiej- Wróbel "Praktyczny pan".

Ostatniego z wymienionych dzieci poznały bliżej w czasie głośnego czytania, połączonego z prezentacją, opartą na ilustracjach Adama Pękalskiego. Warto wspomnieć, że książka "Praktyczny pan" została wpisana (naszym zdaniem w pełni zasłużenie) na listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium.