Dnia 10 listopada społeczność naszej szkoły obchodziła kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, uczestnicząc w apelu przygotowanym na tę okazję przez uczniów z klasy V c, VIII b i VIII c, pod kierownictwem p. Ewy Wolskiej i p. Ewy Kaczmarczyk. Za oprawę plastyczą odpowiadały panie: Katarzyna Kuźnik, Ewa Loska, Michalina Stolaryczyk i Ewa Blokesz. Pani Dyrektor zwróciła się w sposób szczególny do uczniów pochodzących z Ukrainy życząc im, aby jak najszybciej mogli obchodzić takie święto we własnej ojczyźnie.

Natomiast punktualnie o godz. 11.11 uczniowie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego", włączając się tym samym w ogólnopolską akcję "Szkoła do Hymnu", organizowaną w wielu polskich przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.