Stres u dzieci to nie przelewki nasz pociechy mają w sobie takie same emocje i uczucia, jak my dorośli. Ale nie zawsze potrafi sobie  same z nimi radzić i często objawia się to nieuzasadnionymi nudności, bólami brzucha czy głowy.

Stres to reakcja organizmu na znaczące dla nas bodźce z otoczenia. To relacja pomiędzy naszymi możliwościami, a tym, czego wymaga od nas sytuacja. Stresem nazywamy również coś, co nas dotyka, wywołując napięcie i silne emocje. W wyniku jego działania człowiek przygotowuje się do decyzji: walczyć czy uciekać?

Twoje dziecko, nienauczone jeszcze radzenia sobie ze skrajnymi emocjami, nie potrafi racjonalnie sobie czegoś wytłumaczyć. Nie umie jeszcze szukać najlepszego rozwiązania i wyjścia z trudnej sytuacji. Ale możesz je tego nauczyć! Jeżeli ukształtujesz teraz jego psychikę i pokażesz jak radzić sobie ze stresem, wpłyniesz na jakość jego życia w przyszłości.

Sytuacja, która teraz nas spotyka  wpływa stresująco na nasze dzieci, na pierwszy rzut oka możemy nie zauważyć stresu u naszych dzieci.  Zapraszam  do skorzystania z poniższego linku , gdzie są zamieszczone  propozycje  technik  radzenia sobie ze stresem dla  dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

opracowała
Monika Roterman