UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Rok szkolny

Szkolne obchody Dni Kultury Europejskiej

Anna Garczorz

W ostatnim tygodniu listopada Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy z okazji Dni Kultury Europejskiej. Organizatorzy akcji pragnęli przybliżyć uczniom dziedzictwo kulturowe wybranych państw, wskazać co Nas odróżnia od innych narodów, a co jako naród możemy wnieść do wspólnoty państw europejskich.

W ramach konkursu uczniowie klas IV – VII przygotowali przestrzenne prezentacje dotyczące Polski, Niemiec, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch i Grecji.  Wszyscy zwiedzający mieli okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi geografii, historii, kuchnii oraz zwyczajów panujących w poszczególnych państwach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się narodowe przysmaki przygotowane przez reprezentantów klas. Uczniowie częstowali przybyłych gości słodkimi wypiekami, hiszpańskimi tapas, bogatą kolekcją serów, grecką sałatką oraz herbatą Earl Grey ze śmietanką.
Zgodnie z ideą przyświecającą akcji samorządu, we wtorek 28 listopada uczniowie zaprezentowali się w tańcach narodowych oraz scenkach kulturowych. Na scenie pojawili się między innymi „tancerze” Flamenco i Zorby oraz uczniowie w tańcu bawarskim, holenderskim i współczesnym do muzyki pop. Serca widowni podbiły melodie polskiej, francuskiej, brytyjskiej i włoskiej piosenki, a występy dodatkowo ubarwiła wizyta sław: Zbigniewa Wodeckiego z „Pszczółką Mają”, Ala Bano i Rominy Power, „The Beatles” oraz Coco Chanel. Uczniowie przybliżyli zgromadzonym również krótką historię mody, zwyczaje panujące na statku pod holenderską banderą oraz klimat malowniczej Wenecji.
Organizatorzy imprezy szkolnej dziękują wszystkim uczniom oraz nauczycielom za udział i pomoc w zorganizowaniu  Dni Kultury Europejskiej.

Aleksandra Luks