UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Szkoła

Międzywojewódzkie zawody szachowe

Monika Dawidowska-Lupa

Cyklicznie co roku, na początku października odbywają się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów – (Opolskie- Śląskie) w szachach , będące bezpośrednią kwalifikacją do Mistrzostw Polski Juniorów. Bierze w nich udział  ok. dwudziestu najlepszych szachistów reprezentujących dany rocznik  z tych województw. 

W tym roku mistrzostwa odbywały się w Węgierskiej Górce i trwały od 12 do 18 października. Rozgrywane były osobno w kategorii chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do lat 9, 11 i 13.

W tym elitarnym gronie, stanowiącym czołówkę obydwu województw, w grupie do lat 13, będąc o rok młodszym, znalazł się uczeń klasy 6a naszej szkoły Jakub Sputowski.  W efekcie dziewięciu rozegranych partii, zdobył 5 pkt, remisując min. ze zwycięzcą całego turnieju i wygrywając partie ze starszymi i wyżej notowanymi przeciwnikami.  Zdobyty wynik nie zapewnił co prawda, awansu do Mistrzostw Polski, jednakże znacząco wpłynął na podwyższenie międzynarodowego rankingu FIDE (Międzynarodowa Federacja Szachowa -fr. Fédération Internationale des Échecs).

Zwycięzca w turnieju zdobył 6,5 pkt. a naszemu koledze do awansu zabrakło pół punktu, innymi słowy jednego remisu.

Za rok Kuba będzie startował również w tej kategorii wiekowej, z wielkimi nadziejami na zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Polski i znalezienie się wśród 50 najlepszych zawodników w kraju.

Trening szachowy, by stawać się coraz to lepszym,  to oprócz zajęć i pracy własnej nad studiowaniem pozycji szachowej, bardzo często rozgrywane turnieje. Już niebawem, bo 30 października Kuba będzie reprezentował naszą szkołę w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli. Tego dnia miasto Katowice stanie się stolicą polskich szachów.

Trzymamy kciuki  i gratulujemy tej wspaniałej pasji jaką jest królewska gra!!!