Festiwal Nauki

Anna Garczorz

W dniu 14.01.2019 r. uczniowie kl.4e i kl.5b – uczestnicy zajęć matematycznych w ramach projektu „Szyte na miarę” wraz z opiekunami W. Pordzik , M .Bojdoł i M.Stolarczyk byli na wycieczce w Katowicach. Brali oni udział w 3. Śląskim Festiwalu Nauki, który miał miejsce w Centrum Informacji Naukowej. Wydarzenie to ma na celu zachęcić młodych ludzi do zgłębiania wiedzy, podanej w ciekawy sposób.

 

19 uczniów miało okazję zapoznać się z ofertami szkół katowickich, ich propozycjami na zdobycie przyszłego zawodu np. w : hotelarstwie, gastronomii, fryzjerstwie, krawiectwie i in. Nasze dzieci mogły poczęstować się różnymi potrawami i smakołykami. Natomiast na wielkiej hali można było obejrzeć pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy. Mogliśmy również posłuchać wywiadu z amerykańską
astronautką z NASA panią Nicole Stott, która była na badawczej stacji kosmicznej. Na koniec każdy z nas otrzymał autograf.
Wycieczka na Festiwal Nauki bardzo nam się podobała. Przywieźliśmy dużo gadżetów, ale przede wszystkim chęć do poznawania nauki i jej tajemnic.

Michalina Stolarczyk

3.Festiwal-Nauki--1.jpg 3.Festiwal-Nauki--10.jpg 3.Festiwal-Nauki--11.jpg

3.Festiwal-Nauki--2.jpg 3.Festiwal-Nauki--3.jpg 3.Festiwal-Nauki--4.jpg

3.Festiwal-Nauki--5.jpg 3.Festiwal-Nauki--6.jpg 3.Festiwal-Nauki--7.jpg

3.Festiwal-Nauki--8.jpg