Szkoła

Kangur Matematyczny 2019

Anna Garczorz

21 marca 2019 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2019" - najpopularniejszy konkurs matematyczny. Inicjatorem jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych. W Polsce konkursowi patronują Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Główną umiejętnością badaną podczas konkursu jest umiejętność logicznego myślenia.
Konkurs miał charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego uczniowie mieli 75 minut. Test był podzielony na kategorie wiekowe: Żaczek - klasy 2, Maluch - klasy 3 i 4, kategoria Beniamin - klasy 5 i 6 i Kadet – klasy 7 i 8. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów naszej szkoły od klasy 1 do 8. Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju bieżącego roku. Konkurs zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Jest on doskonałą okazją do popularyzacji matematyki wśród dzieci i młodzieży.


                                 Magdalena Sputowska

20190321_092951_resized.jpg 20190321_093011_resized.jpg