UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Szkoła

Tydzień Samorządności

Anna Garczorz

W naszej szkole pragniemy upowszechniać demokratyczne wartości oparte na tolerancji, kulturze nauki i na wzajemnym szacunku. Stwarzamy możliwości do rozwijania pasji i zainteresowań uczniów, jednocześnie dając im poczucie wpływu na szkolne otoczenie. Realizację powyższych celów umożliwiła między innymi akcja „Tydzień Samorządności” przeprowadzona przez samorząd uczniowski w dniach 21.03-27.03.2019r.

 W ramach akcji zorganizowano obchody Pierwszego Dnia Wiosny, w które zaangażowała się niemal cała społeczność szkolna. Uczniowie w zielonych, wiosennych strojach oraz w doskonałych humorach witali nadejście wiosny.  Kolejnym punktem „Tygodnia Samorządności” było przeprowadzenie anonimowej ankiety „Moje miejsce w szkole” adresowanej do losowo wybranych uczniów oddziałów IV-VIII. Ankieta stanowiła swoistą ocenę pracy samorządu, ocenę własnych zasobów oraz opis współpracy ze społecznością lokalną.
27 marca przewodniczący klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach poświęconych idei samorządności w szkole zorganizowanych przez opiekuna samorządu uczniowskiego. Uczniowie zostali zapoznani z teoretycznymi aspektami samorządności, omówiono korzyści wynikające ze stopniowego przekazywania uprawnień w ręce młodzieży oraz z aktywnej pracy na rzecz szkoły. Uczestnicy warsztatów przedstawili swoje poglądy i opinie w formie prac projektowych: „Czego mogę oczekiwać od samorządu uczniowskiego?”, „Co mogę zaoferować samorządowi uczniowskiemu?” oraz  „Uczeń potrzebuje...”.
Organizatorzy akcji przygotowali również dekorację na głównym holu szkoły „Moje miasto, moja szkoła, moje miejsce” z  opisami ciekawych i bezpiecznych miejsc dla dzieci i młodzieży w naszej okolicy. Przewidziano możliwość naniesienia przez uczniów propozycji utworzenia nowych miejsc adresowanych do najmłodszych.
„Tydzień Samorządności” zakończyła zabawa „Podaj dalej!”, w której przedstawiciele wszystkich oddziałów klasowych przygotowywali w formie hasła lub rysunku pomysły na obchody „Dnia Dziecka”. Skrzynka uczniowskich propozycji krążyła po szkole stopniowo się zapełniając. Do najciekawszych pomysłów można zaliczyć zorganizowanie „Dnia Bobasa”, „ Dnia wspomnień”, wyborów Miss i Mistera szkoły, stoisk ze słodkościami, czy zabawy „Koło fortuny”.
Akcja pomogła przybliżyć wszystkim uczniom pojęcie samorządności, zacieśniła relacje rówieśnicze oraz umożliwiła współpracę międzyoddziałową.