UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Szkoła

Festyn szkolny

Anna Garczorz

W piękny, majowy piątek, 17. maja 2019r, w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły – Księdza Prałata Konrada Szwedy. Dzień ten uczciliśmy uroczystym apelem oraz Mszą św., na którą udali się wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły, a po niej przedstawiciele Samorządu Szkolnego z panią Dyrektor Violettą Ryszczyk udali się na grób Patrona, złożyli tam kwiaty i zapalili znicze.

 

Po tych bardzo podniosłych uroczystościach po południu na terenie szkoły i jej otoczenia zapanowała radosna atmosfera zabawy, ponieważ odbył się kolejny już Festyn Rodzinny pod hasłem "Każdy taniec jest odkryciem nas samych". Bogaty program festynu oraz różnorodne atrakcje spowodowały, że szkoła, jej otoczenie oraz boiska wypełniły się tłumem ludzi.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Przy wejściu sprzedawano cegiełki, za które nasi goście mogli zakupić wspaniałe domowe wypieki, kiełbaski, frytki, chleb ze smalcem, kawę, herbatę i soczki, a dzieci szczególnie rozsmakowały się w kolorowych mrożonych napojach GRANITA.

Ogromnym powodzeniem wśród dzieci cieszył się kącik malowania twarzy oraz eksperymenty chemiczne przeprowadzane przez nauczycieli chemii i fizyki, a także mecze piłki nożnej i w dwa ognie, w których grali przeciwko sobie uczniowie i nauczyciele. Wielu gości miało możliwość oglądać wspaniały pokaz gimnastyczny w wykonaniu uczennic klas piątych, przygotowany przez wuefistów. Z podziwem oglądano również występ naszych młodych hokeistów –braci Kopów i pokaz modeli żaglowców, które przygotował Kamil i Marcin Rotermanowie.

Na scenie zaś odbyły się pokazy talentów dzieci: wokalne, teatralne i taneczne. Ponieważ mottem przewodnim całej imprezy był taniec, na scenie przede wszystkim dominowały pokazy tańców ludowych, które prezentowali laureaci imprezy szkolnej „Festiwal na ludowo” oraz tańce nowoczesne, które „podrywały” do wspólnej zabawy zarówno dzieci jak ich rodziców.

Między tymi występami mieliśmy możliwość oglądać też te zaprezentowane przez zaproszonych gości: grupę wokalną „Dominanta” pod kierunkiem Ksymeny Walczak, występ maluszków z grupy tanecznej „Arabeska” i trochę starszych z pokazem Capoeiry. Treserka psów -Oliwia Bielan- podczas swojego występu pokazała, jakie możliwości posiada jej suczka Ciri, a przedstawiciele Szkoły Szermierki Japońskiej z MDK2 w Tychach zafascynowali publiczność pokazem walki mieczem samurajskim.

Emocji i atrakcji było wiele i festyn trwał do wieczora, a przez cały ten czas trwania wspólnej, rodzinnej zabawy gościom przygrywał zespół wokalno-instrumentalny pana Krystiana.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu.