Szkoła

Sportowe osiągnięcia naszych absolwentów

Anna Garczorz
Julia Duc przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w 5 klasie szkoły podstawowej. Pierwszym klubem był MOSIR Polonia Łaziska Górne, zespół był prowadzony przez trenerkę Irynę Krawczyk i trenera Mariana Olszówkę. W 3 klasie gimnazjum Julia przeniosła sie na rok do MTS-u Żory. Obecnie Julia uczy się w XI Liceum Ogólnokształcącym Sportowym w Gliwicach w klasie sportowej o profilu piłki ręcznej. 
W sezonie 2015/2016 z Polonią Łaziska zdobyła Mistrzostwo Śląska w kategorii Młodziczek Młodszych. 
Julia brała również udział w XXXVI Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Lajkonika "Lajkonik Cup" , który odbył się w Krakowie w dniach 01-03.04.2016r tam wraz z koleżańkami zajęła 3 miejsce. 
Julia obecnie przygotowuje się do wyjazdu na międzynarodowy turniej do Disseldorfu wraz z  obecną drużyną SPR Sośnicą Gliwice.
 
Paweł Krawczyk swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął w II klasie szkoły podstawowej. Obecnie gra w zabrzańskim zespole SPR Pogoń 1945 Zabrze. Paweł Krawczyk pod koniec 2018 roku został powołany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce na n/w cykl akcji szkoleniowych zawodników kadry narodowej juniorów młodszych. Paweł Krawczyk wielokrotnie zostawał nagradzany tytułem MVP turniejów , które odbywały się w kraju i za granicą.
 
Michał Staniucha swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w zespole Polonii Łaziska Górne, skąd przed sezonem 2014/15 przeniósł się do Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy. Po roku spędzonym w APN trafił do tyskiego klubu, gdzie do końca minionego sezonu występował na zasadzie wypożyczenia z czwartoligowca. Latem minionego roku już definitywnie stał się graczem Trójkolorowych. Michał  podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z GKS Tychy. Młody i obiecujący napastnik związał się umową z tyskim klubem, która będzie obowiązywać przez najbliższe dwa i pół roku, a więc do 30 czerwca 2021 roku.
 Iwona Kopa