UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacja dotycząca cookies

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Ciasteczko jest plikiem alfanumerycznym (tekstowym), który jest zapisywany na komputerze użytkownika podczas odwiedzin naszej witryny (lub aktualizowany - w przypadku odwiedzin ponownych/kolejnych).

W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających na bezpośrednią identyfikację danych osobowych. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu i dostarczenia bardziej dopasowanych treści.

 
Czy mogę wyłączyć obsługę Cookies?

Tak, możesz to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies.

 
Jak wyłaczyć obsługę ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie:

    - Usuwanie plików cookie
    - Domyślne blokowanie plików cookie
    - Domyślne zezwalanie na pliki cookie
    - Domyślne zachowywanie plików cookie i danych stron do zamknięcia przeglądarki
    - Określanie wyjątków dla plików cookie z konkretnych witryn lub domen

 
Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia > Opcje Internetowe > Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

 
Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia > Opcje > Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”.
O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Akceptuj ciasteczka.

 
Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie > Preferencje > Zaawansowane.
O ciasteczkach decyduje zaznaczenie – bądź nie – pozycji Ciasteczka.

 
Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookie”.


Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę Cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

Rok szkolny 2016/17

Festyn Rodzinny w Dniu Patrona

Anna Garczorz

„Wielkość człowieka nie polega na wielkich

czynach (…), ale wykonanych wielkim sercem.”

Ks. Prałat Konrad Szweda

Dzień 12 maja był dla naszej szkolnej społeczności dniem szczególnym. Świętowaliśmy bowiem Święto Patrona Szkoły - Księdza Prałata Konrada Szwedy. Część oficjalna rozpoczęła się uroczystą mszą św., którą odprawił ksiądz Łukasz Nocoń. Dziękowaliśmy w niej Bogu za księdza Szwedę, naszego patrona, a także prosiliśmy o potrzebne łaski dla rodziców, uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na dalsze lata. 

Następnie uroczystości przeniosły się do szkoły, gdzie odbył się apel ku czci naszego Wielkiego Patrona. Uczennice klasy 6a z wielkim sentymentem wspominały osobowość księdza prałata, a następnie mogliśmy oglądać piękny i wzruszający występ przygotowany przez uczniów klasy 3e, poświęcony księdzu Konradowi, wartościom, którymi się kierował i przekazywał innym.

Kolejna część naszego święta miała nieco luźniejszy charakter. O godz. 16:00 rozpoczął się festyn pod hasłem „Ruch i zabawa to fajna sprawa”. Była to piękna uroczystość, na którą zaproszono wielu gości i mieszkańców Łazisk. Swoją obecnością zaszczycili szkołę: Zastępca Burmistrza Miasta Jan Ratka, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Król, Proboszcz Parafii ks. Jacek Wojciech, Przewodnicząca Komisji Oświaty Małgorzata Szuła.

Przybyli goście mogli podziwiać występy artystyczne uczniów oraz konkurencje sportowe, w których udział brały dzieci wraz z rodzicami.

Uczniowie od najmłodszych do najstarszych prezentowali swoje wokalno - muzyczne i taneczne talenty. W ramach części artystycznej wystąpili również absolwenci naszej szkoły Patrycja Wróbel z Kamilem Zasadą. Swoje wokalne umiejętności zaprezentowała również Martyna Ludwichowska, uczennica gimnazjum. Wszyscy dali się „wciągnąć” do śpiewania i wspólnej zabawy. W programie artystycznym zaprezentowały się również grupy ze Szkół Tańca „Arabeska” z MDK i „Dancelandia”. Program artystyczny wzbogacony został pokazem sztuki walki - Capoiera Unikar Mikołów oraz występem iluzjonisty p. Tomasza Kabisa. Dodatkowo przygotowano szereg atrakcji, m. in. zabawy z chustą animacyjną, kącik kreatywny, malowanie twarzy. Rodzice uczniów klasy 2d zaprezentowali swój talent fotograficzny w artystycznych zdjęciach pt. „Cztery pory roku”.

Wiele emocji wzbudziły turnieje rodzinne. Rodzice z dziećmi brali udział w ciekawych konkurencjach sportowych: slalom pociągu, skoki zająca, wyścigi z obręczami i slalom z przeszkodami. Widowisko uatrakcyjniła z pewnością sportowa rywalizacja w „Dwa ognie” między uczniami i rodzicami. Odbył się również mecz siatkówki oraz mecz piłki nożnej.

Na zakończenie uczniowie próbowali swoich sił w konkursie strażackim. Pod czujnym okiem strażaków wykonywali zadania, które wcale nie były łatwe.

Rodzice zorganizowali stragany, na których można było zakupić ciasta i napoje. Nie zabrakło także grillowanej kiełbaski, śląskiego żurku, frytek i nuggetsów. Wielkim powodzeniem cieszył się również popcorn i wata, które to przysmaki wszystkim uczniom szkoły zafundowała Rada Rodziców.

W tym roku wydarzenie związane było nie tylko z promocją szkoły, ale i apelem o pomoc i wsparcie finansowe dla naszego ucznia. W trakcie trwania imprezy nauczyciele i uczniowie przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla Maćka pod patronatem fundacji „ Iskierka”. Można było także poprosić o autograf aktorkę Agnieszkę Burkacką, która wraz z Maćkiem występuje w filmie Młodzi Lekarze.

Imprezę możemy zaliczyć do bardzo udanych. Co ważne, przychodziły całe rodziny, nie tylko rodzice, ale i dziadkowie. Była to wspaniała okazja do umocnienia więzi nie tylko wewnątrzrodzinnych, ale i więzi całej społeczności lokalnej ze szkołą. Najlepszą jednak recenzją Święta Szkoły były roześmiane i zadowolone twarze dzieci, a także satysfakcja rodziców z bardzo dobrze wykonanej pracy organizacyjnej.
Serdeczne podziękowania składamy również Rodzicom, którzy jak zawsze chętnie wsparli nasze działania i pomogli w tym, aby festyn z okazji Święta Szkoły był czasem wypełnionym dziecięcym uśmiechem.

PODZIĘKOWANIA

Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych im. Księdza Prałata Konrada Szwedy składa najserdeczniejsze podziękowania sponsorom, rodzicom, wszystkim osobom, nauczycielom i pracownikom zaangażowanym w przygotowanie Festynu Rodzinnego.

Słowa podziękowania kierujemy do sponsorów uroczystości: Urzędu Miasta Łaziska Górne, firmy Natur House, firmy Auto-Geo-Test Piotr Wawerla, firmy Tropikal Tadeusza Ogrodnika oraz do osób, które pomogły w organizacji uroczystości: ks. dr Jacka Wojciecha, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Górnych, dyrekcji i pracownikom ZIM-u, oraz rodziców (za słodkości i pracę podczas festynu).