Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zamieniła się w nudę i bezczynność. Ale o tym nie mogło być mowy podczas półkolonii zimowych, zorganizowanych w naszej szkole w pierwszym tygodniu ferii tj. 11-15.02.2019r.

 Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek, każdy uczeń klas I-VIII, mógł znaleźć coś dla siebie i w miły oraz atrakcyjny sposób spędzić czas. A chętnych nie brakowało – na półkolonie zapisało się 102 uczniów. Uczestnicy półkolonii odwiedzili m.in. Papugarnię „Carmen” w Katowicach, Multikino w Zabrzu, „Figloraj” w Rybniku, Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach, basen w Żorach, wystawę „Kolejkowo” w Gliwicach oraz bowling w Łaziskach Górnych. Dodatkowo w szkole zaplanowano zajęcia sportowe na sali gimnastycznej, zajęcia komputerowe, seanse filmowe, spotkanie z ciekawą książką oraz zajęcia integracyjne i kreatywne w grupach. Uczniowie mieli również możliwość zaprezentowania swojego talentu i wiedzy w konkursach „Mam Talent” dla grup młodszych oraz „Wiem wszystko” dla grup starszych. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy wraz z nagrodami. Na zakończenie zimowiska odbyła się pożegnalna dyskoteka, podczas której każdy z uczestników otrzymał upominek.

 Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: