Już po raz szósty nasza szkoła wzięła udział w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji, w dniu 2.10.2020 r. został zorganizowany konkurs sprawdzający jej znajomość.

 

Uczniowie klas IV-VIII zmierzyli się z 25 przykładami z mnożenia i dzielenia w zakresie 100, a uczniowie klas trzecich z piętnastoma przykładami na mnożenie i dzielenie do 50. W kategorii klas trzecich pierwsze miejsce zajęła klasa IIIb. W kategorii klas IV-VIII najlepszy wynik uzyskali uczniowie klasy 7d - 99% poprawnych odpowiedzi. Bardzo dobre wyniki (powyżej 90% poprawnych odpowiedzi) uzyskały klasy 8a,7e i 6b, które zajęły kolejno miejsca od drugiego do czwartego. Wyróżnienie w konkursie otrzymał również Tymoteusz Lomania z klasy 2b za znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia do 30.
Gratulujemy wszystkim uczniom uzyskanych wyników. Dziękujemy rodzicom, opiekunom i dziadkom za wspólne jej powtarzanie. Zapraszamy uczniów już dziś do kolejnej edycji konkursu.


Szkolni organizatorzy konkursu - nauczyciele matematyki i wychowawcy klas II-III