W dniach 10-12 marca 2021 r. w naszej szkole odbyła się I edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Z ortografią za pan brat" dla uczniów II i III klas, w którym wzięło udział 28 uczniów. Celem konkursu było rozbudzanie motywacji do promowania i utrwalania zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Uczniowie mieli okazję sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować te zasady.

Do ścisłego finału awansowało 6 osób. Jury w składzie: p. Małgorzata Włoch i p. Barbara Waligóra wyłoniło laureatów:
Kategoria klas 2:
I miejsce - Oliwia Wojtas 2b
II miejsce - Nadia Wycisło 2b
III miejsce - Tymoteusz Lomania 2b
Kategoria klas 3:
I miejsce - Patrycja Statuch 3a
II miejsce - Klaudia Noras 3b
III miejsce - Hanna Piórecka 3a
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki, a zwycięzcy - nagrody książkowe.
Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy imponującej wiedzy w dziedzinie ortografii.
                                                                                       Organizatorki konkursu:
                                                                                       p. Barbara Waligóra