Czasami bywa tak, że konstruowanie z klocków przejawia się w pasję życiową. I tak właśnie nasza uczennica Amelia Ćwięk z klasy ósmej od najmłodszych lat rozwija swoją pasje. Przygoda z Lego zaczęła się u niej w czwartym roku życia, kiedy to rodzice zakupili jej pierwszą książkę z Lego Ninjago. Początkowo był to pierwszy ludzik Zane ZX. Następnie to już zestawy Lego Dino, Lego Citi, Lego Bionicle. Później co roku Amelia wraz z rodzicami kupowała jakieś zestawy. Tak naprawdę to nie tylko zestawy Lego, ale również wiele figurek, zwierząt, smoków itp. Obecnie kolekcja Amelii składa się z ponad 400 zestawów z czego to większość unikaty, a samych elementów jest ok. 30 tyś.


Można by powiedzieć, że to zabawki, ale dla Amelii to nie są zwykłe figurki czy tam kolorowe klocki . Kiedy zaczyna konstruować, bawić się z młodszym kuzynostwem to przenosi się w niezwykły świat. Konstruowanie to jest coś magicznego, niesamowitego. Bawiąc się z kuzynostwem tworzy niezwykłe historie przenosząc się w niesamowite miejsca. Tworząc nowe postacie wymyśla o nich niezwykłe i niepowtarzalne historie, imiona: Szkieletowy Smoczek, Starożytny, Przerażający Strażnik Głębin, Ognisty Kieł z Lego Ninjago itp. Bardzo lubi wszystko to opisywać, projektować i szkicować. Każda z postaci ma swoja historię, która jest dla uczennicy ważna. Dzięki tak wielkiej pasji jaką jest konstruowanie, projektowanie i pisanie historii Amelia dąży do spełnienia swoich planów jakim jest nawiązanie współpracy z firmą Lego.
Każde zamiłowanie od najmłodszych lat może przerodzić się w tak wielką pasję jak ta, którą ma Amelia. Dzięki konstruowaniu uczennica rozwija swoją kreatywność, logiczne myślenie, motorykę małą, koncentrację i spostrzegawczość. Tworzenie historii rozwija jej kompetencje polonistyczne, komunikacyjne oraz emocjonalne.

Naszej uczennicy życzymy wielu sukcesów i dalszego rozwoju !

Zapraszamy na fotorelację: