9 czerwca br., w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Umiejętności Bezpiecznych Zachowań dla uczniów klas III szkół podstawowych miasta Łaziska Górne. Konkurs został zorganizowany przez panie Joannę Kocima i Żanetę Chibowską w ramach programu „Bezpieczny Świat Ucznia” autorstwa Doroty Pawłowskiej, Violetty Ryszczyk oraz Grażyny Tkocz.


Bezpieczeństwo dzieci to umiejętność właściwego zachowania w domu, w szkole, na ulicy, jak również w kontaktach z innymi osobami.  
Każdy uczestnik miał za zadanie rozwiązać test, odpowiedzieć na ustne pytania, wykonać zadanie z zakresu pierwszej pomocy.
I miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Łaziska Górne zdobyła drużyna SP nr 2: Jan Buchała,
Jakub Kempka przygotowana przez p. Gabrielę Kowalczykiewicz, II miejsce zajęła drużyna SP nr 6: Natalia Kempa, Szymon Nadworny, III miejsce zajęła drużyna SP nr 5: Aleksandra Bednarczyk, Hanna Gabryś. Kolejne miejsca zajęły drużyny SP nr 1 i SP nr 4.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Kempa Natalia z SP nr 6, a najlepszym zawodnikiem został Buchała Jan z SP nr 2.
Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez UM w Łaziskach Górnych.
Konkurencje oceniali: dyrektor SP2 Grażyna Tkocz, wicedyrektor SP1 Iwona Płocha, sierż. sztab. Sebastian Faerber oraz pielęgniarka szkolna Bożena Raszka.