Serdecznie zajęcam uczniów klas starszych naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym, organizowanym on line przez bibliotekę jednej z mikołowskich szkół. Poniżej zamieszczam regulamin tego konkursu.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak powstał węgiel, jak wygląda praca górnika i górniczy strój galowy oraz poznać tradycje zwiazane ze świętem górniczym- Barbórką, zapraszam na prezentację. Klikająć w poszczególne wagoniki i  inne znaki znajdziecie wiele ciekawych wiadomości zwiazanych z dniem świętej Barbary.

Wigilia św. Andrzeja to w polskiej tradycji od wieków był wieczór wróżb i przepowiedni, co przyniesie przyszłość. Dla panien było to ważne święto. Dziś nikt nie przykłada już takiej wagi do wróżb andrzejkowych, ale jest to świetna okazja aby dzieciom opowiedzieć o tej starej tradycji.

Z okazji Andrzejek proponuję Wam kilka zabaw, dzięki którym poznacie swoją przyszłość. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka.

Jak co roku, wreszcie nadszedł ten dzień-  Dzień Pluszowego Misia! Ta najmilsza zabawka swoje święto obchodzi 25 listopada. Prawie każdy z nas miał lub ma swojego ukochanego pluszaka, towarzysza zabaw, przyjaciela i powiernika dziecięcych problemów i tajemnic. „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś” i pomimo coraz bardziej nowocześniejszych i atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji publikujemy plakat- Konwencja o prawach dziecka. Przypomnijcie sobie jakie prawa Wam przysługują i do kogo możecie się zwrócić o pomoc, jeśli ktoś te prawa narusza.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji chciałam Wam zaproponować kilka książek, które w ciekawy i prosty sposób opowiadają historie osób żyjących czasem obok nas, borykających się z problemem niezrozumienia, wrogości czy dyskryminacji z powodu koloru skóry, pochodzenia, choroby, ogólnie można powiedzieć "odmienności" czy "inności".

Ze względu na procedury bezpieczeństwa obowiązujące w szkole wypożyczenia będą się odbywać według harmonogramu, z podziałem na klasy.