W dniach 7-9.06.2022 r. klasy 8b i 8d pojechały na wycieczkę do Warszawy. Trzy dni zwiedzania i biegania po naszej stolicy dały wszystkim w kość, ale udało się nam zobaczyć i zwiedzić: Łazienki Królewskie, Belweder, Powązki Wojskowe (groby zasłużonych oraz bohaterów powieści A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec"), wnętrza Zamku Królewskiego,  Muzeum Martyrologii Żydów-Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego. Wjechaliśmy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i spacerem przez Krakowskie Przedmieście  przeszliśmy koło Pałacu Prezydenckiego na Stare Miasto pod Syrenkę.

Dodatkową atrakcją dla naszych wycieczkowiczów było wejście na trybuny Stadionu Narodowego i piękna słoneczna pogoda.
Wycieczkę zorganizowała dla swoich wychowanków Maria Rubin, a wszyscy uczniowie serdecznie dziękują opiekunom:
Pani Annie Garczorz,
Pani Ilonie Latusek,
Pani Joannie Machil -Guban,
Pani Magdalenie Sputowskiej.