10 listopada rozmawialiśmy o jeżach z okazji Dnia Jeża. Dlaczego? Mało kto wie, że jeże są bardzo pożyteczne, gdyż żywią się najróżniejszymi owadami, płazami i gryzoniami – przyczyniają się do zmniejszenia ilości szkodników w otoczeniu człowieka. Jeże oczyszczają też
środowisko zjadając nieżywe małe zwierzęta i ptaki oraz zaciekle niszczą potomstwo myszy i szczurów.

4 listopada świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Kto z nas nie ma swojego ukochanego bohatera spośród postaci bajowych. W tym dniu nie zabrakło quizów i zagadek muzycznych i nie tylko. Na koniec powstały prawdziwe arcydzieła. Zobaczcie sami:)

W październiku odwiedziliśmy Miejską Bibliotekę Publiczną w naszym mieście. Uczestniczyliśmy w warsztatach „Droga do przyjaźni”. Dowiedzieliśmy się, że nie zawsze łatwo jest się ze sobą dogadać na przykładzie wiersza „Paweł i Gaweł”.

Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyliśmy w warsztatach drukarki 3D. Dowiedzieliśmy się, jak zbudowana jest drukarka i mogliśmy obserwować proces powstawania modeli 3D.

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Uczestnicząc w programie z „Ekologia na TY” poznajemy, jak ważna jest przyroda wokół nas. Już wiemy  jak cenni są nasi „zieloni przyjaciele”. Tego dnia wysłuchaliśmy opowiadania, w którym chmurka Tosia przedstawiła nam leśny zakątek. Rosło tam magiczne  drzewo, które dzięki dzieciom odzyskało swoje kolorowe liście i my również wspólnie z innymi klasami stworzyliśmy takie magiczne drzewo.

29 września w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Świętując ten dziań każdy z nas m.in.  stał się ilustratorem okładki do swojej ulubionej książki. W tym dniu odwiedzili nas również goście, którzy przeczytali nam ciekawe opowiadania. Słuchaliśmy uważnie, ponieważ udzielając właściwej odpowiedzi do wysłuchanej treści mogliśmy zdobyć małe co nieco.

Pod koniec września udało nam się wybrać na wycieczkę do Kiczyc, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach LEGO FUN. Każdy z nas bawił się doskonale budując z różnego rodzaju klocków. Sprostaliśmy wymaganiom animatorek, które stawiały przed nami nie lada wyzwania, jak również uatrakcyjniały nam  czas grami i zabawami ruchowymi.

Dzień Kropki to również czas odkrywania swoich talentów i kreatywności, czego z pewnością nie brakuje uczniom klasy 2 b :) Wysłuchaliśmy historii Vashti, która dzięki swojej nauczycielce uwierzyła w siebie i rozwinęła swoje skrzydła. Dzieciom pomagają rozwijać swoje pasje nie tylko nauczyciele, ale przede wszystkim rodzice.