Lubimy książki i chętnie odwiedzamy szkolną bibliotekę. Na razie nie umiemy samodzielnie przeczytać wszystkich książek, ale się tego uczymy. Za to lubimy słuchać jak ktoś nam czyta. Co wtorek w bibliotece poznajemy przygody Stonka z książki "Selfie ze stolemem". Już nie możemy się doczekać co będzie dalej...

Kto nie lubi mięciutkich, puszystych pluszowych misiów? Jest to chyba ulubiona zabawka wszystkich dzieci. Dlatego z taką radością obchodzimy Dzień Pluszowego Misia, który wypada 25 listopada. Z tej okazji udaliśmy się do biblioteki szkolnej, gdzie pani bibliotekarka przygotowała dla nas wiele niespodzianek. Przypomnieliśmy sobie bohaterów książek i bajek dla dzieci: misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola i innych. Wysłuchaliśmy również fragmentu książki. A pluszowe zabawki towarzyszyły nam w szkole przez cały dzień.

Chcemy dbać o naszą planetę. Dlatego rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego "Ekomisja". W ten sposób dowiemy się jak możemy zatroszczyć się o Ziemię, aby służyła nam przez długie stulecia.

Dzień 5 listopada to święto poświęcone postaciom bajkowym. Nasza klasa Dzień Postaci z Bajek obchodziła już w piątek. Tego dnia każdy mógł przebrać się za swojego ulubionego bohatera.  Wzięliśmy udział w quizie dotyczącym różnych bajek, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wykonywaliśmy różne zadania multimedialne: układaliśmy puzzle, odgadywaliśmy tytuły bajek, wybieraliśmy pozytywnych i negatywnych bajkowych bohaterów. To bardzo przyjemne święto.

Na zajęciach nie tylko uczymy się , ale również bawimy. Korzystamy z tablicy multimedialnej i "magicznego dywanu".

Dzisiaj na lekcji w-fu wybraliśmy się do parku. Oglądaliśmy jesienne drzewa i poznawaliśmy nazwy tych, których jeszcze nie znaliśmy. Szczególnie podobały nam się platany. Miały piękne kolorowe liście, które już leżały pod drzewami i niezwykłe owoce. Trochę przypominają kasztany w łupinkach. No a spacer też jest formą aktywności na dworze.

W dniu 10 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Drzewa. W wielu krajach na świecie w tym dniu sadzi się drzewa. My również obchodziliśmy ten dzień, ale w nieco odmienny sposób. Przygotowania rozpoczęły się już w piątek. Każdy z nas wykonał pracę plastyczną przedstawiającą właśnie drzewo. Zrobiliśmy również dużą pracę klasową, którą można oglądać w holu szkoły wraz z innymi pracami. Wysłuchaliśmy opowiadania „Mała chmurka w krainie drzew” , a następnie kolorowaliśmy listki. Z nich razem z dziećmi z innych klas stworzyliśmy w holu szkoły niezwykłe drzewo. I wreszcie my również posadziliśmy swoją roślinkę, z której po latach wyrośnie piękny zimozielony krzew -Laurowiśnię wschodnią.

W dniu 30 września w całej szkole obchodzono Dzień Chłopaka, u nas w klasie też. Z tej okazji samorząd szkolny zaproponował, żeby wszyscy w tym dniu przyszli do szkoły w strojach sportowych. Przebraliśmy się za piłkarzy, pływaków, a dziewczyny za gimnastyczki i cheerleaderki. Dodatkowo rodzice przygotowali dla chłopców małe upominki, a dziewczynki zrobiły śmieszne kartki.