W ostatnim dniu w szkole przed świętami Bożego Narodzenia obchodziliśmy klasową wigilię. Była nas zaledwie garstka bo wielu z nas zmogła choroba, ale pozostali podtrzymali ten miły zwyczaj. Przynieśliśmy różne smakołyki i słuchaliśmy kolęd.

Wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością czekają na dzień 6 grudnia, czyli moment kiedy odwiedzi je Mikołaj. W naszej szkole już od rana wszyscy byli gotowi na to spotkanie. My mieliśmy wyjątkowe szczęście po zaraz po rozpoczęciu lekcji udaliśmy się do Krainy Mikołaja. Mikołaj kazał trochę na siebie czekać, ale cóż się dziwić, przecież wszystkie dzieci pragną się z nim spotkać. Kiedy wreszcie weszliśmy do środka, ale tam było pięknie....

2 grudnia pojechaliśmy na wycieczkę do Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Chodziliśmy korytarzami kopalni, słuchaliśmy opowieści o pracy górników oraz oglądaliśmy niektóre narzędzia jakimi się posługiwali. W czasie naszej podziemnej wędrówki natknęliśmy się również na ducha kopalni czyli Skarbnika, który ku naszemu zaskoczeniu poczęstował nas cukierkami. Na powierzchnię wyjechaliśmy specjalnymi wagonikami. Jeszcze na górze zwiedziliśmy ciekawą wystawę.

Lubimy książki i chętnie odwiedzamy szkolną bibliotekę. Na razie nie umiemy samodzielnie przeczytać wszystkich książek, ale się tego uczymy. Za to lubimy słuchać jak ktoś nam czyta. Co wtorek w bibliotece poznajemy przygody Stonka z książki "Selfie ze stolemem". Już nie możemy się doczekać co będzie dalej...

Kto nie lubi mięciutkich, puszystych pluszowych misiów? Jest to chyba ulubiona zabawka wszystkich dzieci. Dlatego z taką radością obchodzimy Dzień Pluszowego Misia, który wypada 25 listopada. Z tej okazji udaliśmy się do biblioteki szkolnej, gdzie pani bibliotekarka przygotowała dla nas wiele niespodzianek. Przypomnieliśmy sobie bohaterów książek i bajek dla dzieci: misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Coralgola i innych. Wysłuchaliśmy również fragmentu książki. A pluszowe zabawki towarzyszyły nam w szkole przez cały dzień.

Chcemy dbać o naszą planetę. Dlatego rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego "Ekomisja". W ten sposób dowiemy się jak możemy zatroszczyć się o Ziemię, aby służyła nam przez długie stulecia.

Dzień 5 listopada to święto poświęcone postaciom bajkowym. Nasza klasa Dzień Postaci z Bajek obchodziła już w piątek. Tego dnia każdy mógł przebrać się za swojego ulubionego bohatera.  Wzięliśmy udział w quizie dotyczącym różnych bajek, rozwiązywaliśmy zagadki oraz wykonywaliśmy różne zadania multimedialne: układaliśmy puzzle, odgadywaliśmy tytuły bajek, wybieraliśmy pozytywnych i negatywnych bajkowych bohaterów. To bardzo przyjemne święto.

Na zajęciach nie tylko uczymy się , ale również bawimy. Korzystamy z tablicy multimedialnej i "magicznego dywanu".