Podsumowanie pierwszego semestru 2020/2021 Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Emocja, realizowanego jako innowacja pedagogiczna w klasie 3c, prowadzona przez p. Agnieszkę Mańka przy współpracy z wychowawcą klasy p. Jolantą Dziduch.

Niniejsza innowacja miała na celu integrację zespołu klasowego, wsparcie uczniów w rozwoju umiejętności radzenia sobie z własnymi uczuciami. Zajęcia miały zachęcać i motywować uczniów do empatii, wyrozumiałości, wrażliwości i szacunku. W efekcie uczniowie nabyli umiejętności rozpoznawania własnych emocji i nazywania ich.

W ramach projektu zrealizowaliśmy trzy moduły:

„Kreatywność” - dowiedzieliśmy się czym jest kreatywność i poznaliśmy swoje mocne strony, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, oglądaliśmy bajkę „The Dot”  i ożywiliśmy nasze kropki w aplikacji Quiver.

„Wyobraźnia- rozbudzaliśmy naszą fantazję i wyobraźnię, uczyliśmy się przez zabawę, uświadomiliśmy sobie, że wyobraźnia czyni nas wielkimi, stworzyliśmy kamienie wyobraźni i za pomocą aplikacji Quiver powstała wystawa prac uczniów.

„Moc Słów” - rozmawialiśmy o mocy naszych słów, oglądaliśmy prezentację i wysłuchaliśmy opowiadania, a podsumowując te zajęcia wykonaliśmy „Puchatego” jako symbol dobrego słowa ,,Dziękuję".

 

Agnieszka Mańka

DYPLOMY

PRACE

ZAJĘCIA

A teraz zaczynamy projektować kartkę...