21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale także Światowym Dniem Zespołu Downa. Z tej okazji wzięliśmy udział w akcji Samorządu Uczniowskiego „Skarpetki nie do pary”.  

 

Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy obejrzeniem nagrania „Piosenki na dzień dobry”. Każdy z nas założył dwie różne, kolorowe skarpetki i stópki skierował w stronę ekranu komputera. O głębszym przesłaniu tego dnia dowiedzieliśmy się więcej z filmików, zamieszczonych przez panią na Classroomie, które z ciekawością obejrzeliśmy. Dowiedzieliśmy się, co to są Gesty Makatonu. Nasze zainteresowanie widać na ekranie komputera. To były bardzo ciekawe zajęcia. Zakończyliśmy je teledyskiem piosenki Pawła Domagały „Weź nie pytaj”, której słowa były obrazowane Gestami Makatonu przez Osobę z Zespołem Downa.


                                            Klasa 3c