Dziś na lekcji techniki wszyscy odkryli w sobie talent kulinarny. Smacznego!

W miniony piątek, 15 marca, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w seansie kontynuacji popularnego filmu familijnego "Za duży na bajki". Losy Waldusia, Staszka, Delfiny, szalonej ciotki oraz nowych bohaterów poruszyły nasze serca. Dialogi, tematyka i kreacje aktorskie ponownie zaskoczyły pozytywnie, zapewniając nam mile spędzony czas. Serdecznie polecamy ten film nie tylko dzieciom, ale całym rodzinom.

Z przyjemnością pragniemy podzielić się z Państwem wynikami i osiągnięciami naszych uczniów z klas piątych, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym w ramach zajęć innowacji pedagogicznej. Od września, uczniowie ci poszerzali swoją wiedzę o związki frazeologiczne z różnych sfer życia.
W lutym bieżącego roku stanęli przed wyzwaniem, które wymagało nie tylko kreatywności, ale również umiejętności zręcznego posługiwania się frazeologizmami. Ich zadaniem było stworzenie twórczego opowiadania, w którym umieściliby jak największą liczbę prawidłowo wkomponowanych związków frazeologicznych.
Zadanie to nie należało do łatwych. Dlatego też uczniowie otrzymali odpowiednią ilość czasu, aby mogli się z nim zmierzyć - około miesiąca. Efekty są zaskakujące.  Niektóre prace były nie tylko starannie przemyślane, ale również zawierały niesamowite historie, bogate w zastosowane frazeologizmy.
Z ogromną radością prezentujemy zwycięzców konkursu:

I miejsce - Hanna Chibowska
I miejsce - Igor Wlazło
II miejsce – Antonina Stuchlik
II miejsce – Lena Turczyk
III Emilia Hniopek

Dorota Pawłowska

Walentynki w szkole to urocze święto miłości, które często obchodzone jest przez uczniów na całym świecie. Podczas tegorocznych obchodów w naszej szkole, uczniowie ubrali się w kolory różowy i czerwony, aby podkreślić atmosferę romantyzmu i przyjaźni. W tym dniu, tradycyjnie rozdawane były "liściki walentynkowe", małe kartki z wyrazami miłości i sympatii, które uczniowie wymieniają między sobą.

Karnawał w pełni. Zabawa w "Jedynce" też. Kontynuujemy taneczne przerwy. 23 stycznia zabawę rozkręciła klasa 5 b. Zapraszamy do wspólnej zabawy i aktywnego spędzania przerw.

Na kolejnych zajęciach z innowacji pedagogicznej „Frazeologizmy polszczyzny” uczniowie skupiali się na poznawaniu związków frazeologicznych związanych z opisem przeżyć i zachowaniem człowieka. Zaangażowani byli w różnorodne aktywności, które pozwoliły im na zrozumienie i utrwalenie tych wyrażeń. W czasie lekcji mieli okazję zabawić się w kalambury rysunkowe, co okazało się świetnym narzędziem do utrwalenia nowo poznanych związków frazeologicznych.

21 grudnia w klasie 5b odbyła się uroczysta wigilia. Wydarzenie to zjednoczyło uczniów, tworząc wyjątkową atmosferę świąteczną. Wszyscy zebrani złożyli sobie życzenia świąteczne, życząc sobie wzajemnie radości, spokoju oraz wielu sukcesów w nadchodzącym roku. Uczniowie obdarowali się wzajemnie prezentami.

W środę 6 grudnia w naszej szkole już od samego rana panował mikołajkowy nastrój, który udzielił się wszystkim dorosłym i dzieciom. Korytarz szkolny wypełnili uśmiechnięci uczniowie i nauczyciele w czerwonych czapeczkach, sweterkach i innych elementach strojów oraz przepiękne dekoracje.
Już rano przybył do szkoły Mikołaj, który w szkolnej Krainie Mikołaja wręczał uczniom drobne upominki.