„Życzliwość jest cennym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi”...

Dzień życzliwości i pozdrowień 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości. To święto pozytywnych emocji, dobrych uczynków. Zostało uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą „World Hello Day”. Zwyczaj podchwyciły inne kraje - dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie. Święto w Polsce odbywa się rokrocznie od 2006 roku, a obchody tegoż wydarzenia zapoczątkowało miasto Wrocław.

Co roku jednak przybywa miast, które z tej okazji organizują przeróżne festyny, koncerty, czy akcje charytatywne. Ideą całej akcji jest promowanie życzliwości i zachęta do czynienia dobrych uczynków. 21 listopada to idealna data na tego typu święto – gdy wokół jest ponuro, deszczowo i nadchodzi tak zwana „jesienna chandra”.

W naszej szkole będziemy świętować cały tydzień. Z tej okazji ogłaszamy szkolny konkurs na najładniejsze pozdrowienia i kartki związane z Światowym Dniem Życzliwości.. Termin i regulamin konkursu ukaże się w poniedziałek 23.11. br na stronie szkoły w zakładce PPP pedagog/psycholog szkolny.

Zapraszamy do obejrzenia filmików o tym czym jest życzliwość i jak ją widzą Wasi rówieśnicy.

Pozdrawiamy serdecznie

Monika Roterman

Monika Dawidowska-Lupa