Każdy z nas lubi dzień swoich urodzin, bardzo nam miło kiedy nasi bliscy, przyjaciele, znajomi pamiętają o nas składając nam życzenia, wręczają prezenty, kwiaty i słodycze. A czy my lubimy też robić prezenty? Myślę, że tak jest to bardzo przyjemne, kiedy możemy podarować komuś prezent i sprawić mu wiele radości. Wtedy to uczucie wraca do nas i też czujemy zadowolenie. Wiecie jak w dniu urodzin sprawić przyjemność drugiej osobie ? Jest na to bardzo prosty sposób, np. możesz własnoręcznie wykonać kartkę urodzinową.
Mamy okazję zrobić taką niespodziankę pewnej Mai, ale zanim wykonamy ją poznaj historię „Milczącego Aniołka”.

W dniu 14.04.br cała społeczność szkolna nawiązała do Światowego Dnia Autyzmu łącząc się z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. Pozdrowienia od uczniów i nauczycieli z SP1 :)

Serdeczne podziękowanie dla Rady Rodziców SP1 za ufundowania nagród i upominków dla uczestników klas I-VIII w konkurs z okazji  ,,Dnia Bezpiecznego Internetu".

Od kilku lat kwiecień obchodzony jest jako Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie. W ramach obchodów realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Wszystkie wydarzenia odbywają się pod hasłem ,,UWM gra w niebieski". Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli do dołączenia do akcji w naszej szkole.12 kwietnia ogłaszamy dniem koloru  NIEBIESKIEGO. Jak to zrobić? Nic trudnego! Wystarczy przeszukać swoją szafę,która kryje wiele skarbów :)

,,Internet to więcej niż zabawa.To Twoje życie"

W pierwszej edycji konkursu z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu wzięło udział ośmioro uczniów klas I-VIII. Uczestnicy wykazali się swoją kreatywnością,umiejętnościami plastycznymi i wiedzą.Organizatorzy powołali komisję konkursową w skład,której wychodzili: dyrektor p.Violetta Ryszczyk,wicedyrektor p.Iwona Płocha oraz sekretarz p.Wioleta Smyczek.Jury oceniając prace kierowało się wytycznymi zawartymi w regulaminie konkursu. Tak więc po długi obradach otrzymaliśmy następujące wyniki:

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Depresja to nie wybór, fanaberia czy chęć zwrócenia na siebie uwagi.Jest to choroba,która wymaga leczenia. Ważne jest wsparcie bliskich osób i ich zrozumienie.

W ostatnim czasie zostały przeprowadzone badania na grupie Polaków pod kątem zdrowia psychicznego. Okazało się,że co czwarta osoba zaobserwowała u siebie objawy depresji, ale połowa nie ma zamiaru zgłaszać się z nimi do specjalisty. Jest to problem, który dotyka również dzieci,którego nie powinniśmy my dorośli bagatelizować. Jeśli takie zachowania pojawiają się przez czternaście dni szukajmy pomocy u specjalisty.

W okresie pandemii duża grupa dzieci,rodziców i nauczycieli wymaga natychmiastowej pomocy i wsparcia. Dlatego,też poradnie online dają szansę na szybsze dotarcie do specjalistów ze swojego regionu. Jedną z nich jest poradnia ,,Zawsze jest jakieś wyjście" w, której znajdziemy wszechstronną pomoc wielu specjalistów : www.zawszejestjakieswyjscie.pl

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości odbył się szkolny konkurs na kartkę z pozdrowieniami. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować kartkę wraz z życzeniami. Każda z nadesłanych prac została wykonana z dużym sercem i zaangażowaniem. Życzenia zostały zadedykowane dla mam, babć i swoich bliskich. Spośród nadesłanych prac komisja wybrała te,które spełniły wszystkie kryteria konkursowe.