Bardzo lubimy malować, ale tym razem to było coś innego. Malowaliśmy rośliny rosnące przy szkole na rozciągniętej folii, zamocowanej na pniach drzew. Było super.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie na wykonanie wozu strażackiego, my również. Wszystkie wykonane prace można było oglądać w piątek przed MDK.

Przez długi czas nie chodziliśmy na plac zabaw, dlatego zabawa na nim była dla nas wielką frajdą.

Na zajęciach rozmawialiśmy o pszczołach. Dowiedzieliśmy się, że to bardzo pożyteczne owady.

„Kolorowa jesień już chodzi po lesie,

w kasztanową grę dzisiaj zagra wiatr.

Wietrzyk gwiżdże cza-czę w jesiennym bukiecie

a dzieci śpiewają cza-cza-cza”.

Wędrujemy, pozujemy, dodajemy...

Dzień 30 września na długo pozostanie w pamięci dzieci uczęszczających do zerówki szkolnej. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna szkolna uroczystość - pasowanie na zerówkowicza. Aby zasłużyć sobie na to miano przedszkolaki musiały zmierzyć się zadaniami wymagającymi wiedzy i sprawności ruchowej.

Gimnastyka to podstawa,

sport dla zdrowia ważna sprawa.

Ręce w górę, w przód i w bok,

skłon do przodu, przysiad, skok.

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Idą do przedszkola z rodzicami dzieci.