Nasza strona zmieniła wygląd. Staramy się ją dostosować tak by stała się dostępna cyfrowo zgodnie z wytycznymi WCAG. WCAG to skrótowiec od Web Content Accessibility Guidelines czyli wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych. Obecnie obowiązuje wersja 2.1 tych wytycznych. Wszystkie strony internetowe podmiotów publicznych, a do takich należy szkoła, muszą być dostępne cyfrowo.

W konkursie na przygotowanie lapbooka w języku angielskim o tematyce wielkanocnej wzięło udział 20 uczestników. Wszystkie prace konkursowe były bardzo kreatywne i zaskakujące.

Jury po długich obradach wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Klaudia Noras, kl. 3b

II miejsce (ex aequo) – Olaf Zwolakiewicz, kl. 1b oraz Hanna Piórecka, kl. 3a

Wyróżnienia: Julia Cwołek, kl. 3a, Marek Roj, kl. 3a, Maja Mróz kl. 3a

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

W konkursie "Sznurkowa pisanka" oraz "Ozdoba wielkanocnego stołu" wzięło udział aż 68 uczestników. Wykonane prace, jak co roku były bardzo ładne i oryginalne, i jak co roku jurry miało nie lada problem, żeby wyłonić zwycięzców.
Powołana komisja konkursowa w skład, której wchodzili: dyrektor p. Violetta Ryszczyk, wicedyrektor p.Iwona Płocha, p. Michalina Stolarczyk i p. Grażyna Tkocz po długi obradach ustaliła następujące wyniki:

Matematyka to poważna nauka. Jednak można jej uczyć się również przez zabawę.

Woda może występować w trzech stanach skupienia. To fascynujące!

Na zajęciach rozmawialiśmy o ogniu. Okazało się, że mogliśmy się dowiedzieć wiele nowych rzeczy.

Ruch to zdrowie, wiemy o tym doskonale. Dlatego wybraliśmy się z panią na boisko, żeby poćwiczyć na świeżym powietrzu.

Baner Narodowego Spisu Powszechnego

"Noś odblaski - świeć przykładem"

Od wielu lat  nasza Szkoła oraz Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto organizuje akcję "Odblaskowe pierwszaki" dla  uczniów kl. I oraz najstarszych grup przedszkolnych łaziskich placówek. Celem akcji jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa, propagowanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, wpojenie konieczności noszenia odblasków.
3 listopada 2011 r. w Miejskim Domu Kultury odbyła kolejna  edycja akcji "Odblaskowe pierwszaki" .  Wzorem lat ubiegłych do  grona sponsorów dołączyło Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Mikołowski. W ramach tej akcji  ogłoszono konkurs plastyczny dla  najstarszych grup   przedszkolnych łaziskich placówek  pt. "Jestem rozważny i bezpieczny."  Uczniowie  klas I szkół podstawowych powiatu mikołowskiego realizujący  program „ Bezpieczny świat ucznia” zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym  dotyczącym bezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na ulicy. Wszystkie nadesłane prace nagrodzono. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Rozdano nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych. Dzieci obejrzały przedstawienie agencji artystycznej Kanon z Krakowa pt. „Bezpieczne dzieciństwo”, spotkały się z sierżantem Hektorem – maskotką komendy powiatowej policji.  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał   oprócz słodkiej niespodzianki kolorowankę z Hektorem,  a każdy pierwszak odblaskowy emblemat. Powagi temu wydarzeniu nadali znamienici goście, Burmistrz Miasta  Łaziska Górne Aleksander Wyra, Za-ca Burmistrza Jan Ratka, Przewodniczący Rady Miasta Łaziska Górne Tadeusz Król, Przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczne Miasto  Stanisław Jaroszek, członek zarządu  Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Mikołowski – Stanisław Karpeta,  komendant komisariatu policji w Łaziskach  Piotr Afiniec,  oraz członkowie Zarządu Stowarzyszenia Bezpieczne Miasto – dyrektor KWK Krzysztof Janik, którzy mimo licznych obowiązków znaleźli czas dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Inicjator i organizator akcji : Grażyna Tkocz

Czytaj więcej: Bezpieczny Świat Ucznia