W dniu 24 marca br. odbyło się oficjalne otwarcie dodatkowych  sal  w  pomieszczeniach piwnicznych szkoły. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta pan Aleksander Wyra. Po gruntownym remoncie pomieszczenia magazynowe zamieniły się w nowoczesne, jasne sale do zajęć dodatkowych. Zaproszeni goście obejrzeli salę do zabaw grupowych,  gdzie realizowane są ćwiczenia ruchowe w ramach projektu „Dobrze być przedszkolakiem”  oraz  zajęcia integracji sensorycznej.

 Następnie zwiedzili  nowo powstałą pracownię komputerową, w której docelowo odbywać się będą warsztaty w ramach „Laboratorium przyszłości”.  Pomieszczenie zostało wyposażone m. in.  w sprzęt  do robotyki i programowania, multimedialny oraz fotograficzny z profesjonalnym  oświetleniem, umożliwiającym  robienie zdjęć i filmów. W piwnicy została reaktywowana Izba Regionalna, gdzie uczniowie mogą zapoznać się z tematyką dotyczącą naszej małej Ojczyzny.