Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mikołowie uruchomiła telefon wsparcia dla uczniów. Dyżur odbywa się w każdy wtorek w godzinach 16.00-18.00.

Konsultacje z pedagogiem, psychologiem szkolnym odbywają się w następujących dniach:

Ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy” 800 800 605
Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Depresja to nie wybór, fanaberia czy chęć zwrócenia na siebie uwagi.Jest to choroba,która wymaga leczenia. Ważne jest wsparcie bliskich osób i ich zrozumienie.

W ostatnim czasie zostały przeprowadzone badania na grupie Polaków pod kątem zdrowia psychicznego. Okazało się,że co czwarta osoba zaobserwowała u siebie objawy depresji, ale połowa nie ma zamiaru zgłaszać się z nimi do specjalisty. Jest to problem, który dotyka również dzieci,którego nie powinniśmy my dorośli bagatelizować. Jeśli takie zachowania pojawiają się przez czternaście dni szukajmy pomocy u specjalisty.

W okresie pandemii duża grupa dzieci,rodziców i nauczycieli wymaga natychmiastowej pomocy i wsparcia. Dlatego,też poradnie online dają szansę na szybsze dotarcie do specjalistów ze swojego regionu. Jedną z nich jest poradnia ,,Zawsze jest jakieś wyjście" w, której znajdziemy wszechstronną pomoc wielu specjalistów : www.zawszejestjakieswyjscie.pl

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości odbył się szkolny konkurs na kartkę z pozdrowieniami. Uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować kartkę wraz z życzeniami. Każda z nadesłanych prac została wykonana z dużym sercem i zaangażowaniem. Życzenia zostały zadedykowane dla mam, babć i swoich bliskich. Spośród nadesłanych prac komisja wybrała te,które spełniły wszystkie kryteria konkursowe.

W tym szczególnym dniu warto poświęci chwilę na refleksje o tym, z jakimi barierami i przeciwnościami spotykają się osoby niepełnosprawne...
,,Osoba Niepełnosprawna to taki sam człowiek jak My,która rozumie,czuje i chce być traktowana normalnie..."

Życzliwość to uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie :)

W tym tygodniu stworzymy klimat sprzyjający dobremu samopoczuciu całej społeczności szkolnej. Zachęcamy wszystkich uczniów do podejmowania zaproponowanych zadań.
Jak będziemy obchodzić Szkolny Tydzień Życzliwości?