Ostatnie miesiące obfitowały w ciekawe wydarzenia w szkole. Z okazji światowego Dnia Popcornu zorganizowaliśmy klasowe oglądanie filmu, oczywiście zajadając pyszny popcorn.
W marcu z przyjemnością celebrowaliśmy klasowy i szkolny Dzień Kobiet oraz przystąpiliśmy do drugiego już próbnego egzaminu ósmoklasisty z wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych.
Mieliśmy również okazję zobaczenia żywej lekcji historii w wykonaniu bractwa Kerin oraz skorzystaliśmy z zaproszenia na dzień otwarty w Zespole Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych.

Dziś z okazji Światowego Dnia Popcornu nasza klasa wypełniła się zapachem prażonej kukurydzy... a jak popcorn to i film!
Było smacznie i wesoło :)

Co u nas słychać? Sporo się dzieje... Egzaminy próbne, pomoc w trakcie kiermaszu świątecznego, udział w konkursie i zajęcie III miejsca oraz wizyta w krainie Świętego Mikołaja....
Pracowite ostatnie miesiące w szkole podstawowej :)

Mateusz Drozdek, uczeń klasy 8a osiągnął wielki sukces w Mistrzostwach Śląska w podnoszeniu ciężarów, w swojej kategorii wiekowej zdobył złoto.

Gratulujemy i i życzymy dalszych sukcesów :)

3 stycznia wraz z przewodnikiem obejrzeliśmy wystawę stałą Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Wnętrza samego muzeum są urządzone bardzo nowocześnie, wystawa jest oparta na przekazie multimedialnym. Całość pozwala wyobrazić sobie wydarzenia z grudnia 1981 r. Wycieczka była bardzo ciekawą i inspirującą lekcją historii dotyczącej wydarzeń z lat 80. XX wieku.

Wspólne strojenie choinki, wizyta w magicznej krainie Świętego Mikołaja... rozmowy o Świętach i tworzenie dekoracji oraz życzenia złożone podczas wigilii klasowej - nam też udzielił się klimat Świąt!

30 września wybraliśmy się na wycieczkę do Pszczyny. Podczas lekcji przyrodniczej w Pokazowej Zagrodzie Żubrów mięliśmy okazję obserwować zachowanie tych imponujących zwierząt oraz poznać ich historię. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Kim był marszałek dworu? Co to świta dworska? Czym zajmował się kredensarz? Na te oraz inne pytania znaleźliśmy odpowiedź w trakcie zajęć edukacyjnych Na dworze Hochbergów, realizowanych na eskpozycji wnętrz pierwszego i drugiego pietra zamku.

Sporo się u nas dzieje… W trakcie godzin wychowawczych realizujemy cykl zajęć w ramach programu „Godziny wychowawcze ze światem” Polskiej Akcji Humanitarnej, które są pretekstem do dyskusji o bieżących wydarzeniach na świecie. Ponadto zajęcia z wychowawcą wykorzystujemy do pracy nad relacjami i swoimi mocnymi stronami, a jeśli nadarzy się okazja… jaką był ostatnio pierwszy dzień wiosny – gramy w gry. Tradycyjne, stolikowe typu „statki” czy „państwa miasta” – miło jest się czasem przenieść w świat gier naszych rodziców.

Chętnie uczestniczymy w akcjach organizowanych na terenie szkoły – w „Dniu bez plecaka” udowodniliśmy, że jesteśmy bardzo kreatywni!

Ponadto intensywnie pracujemy i osiągamy sukcesy – sportowe i z wiedzy pożarniczej: brawo Alex!, matematyczne: brawo Ola i Kamil! i z wiedzy o ruchu drogowym – Kamil – GRATULACJE :)
Ewelina Myszor