W dniu 12 marca 2024 roku uczniowie z klas 4 naszej szkoły mieli zaszczyt reprezentować naszą placówkę w II Powiatowym Turnieju Matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Wyrach. Konkurs składał się z dwóch etapów, w których wzięło udział 13 drużyn z powiatu mikołowskiego.

Po zaciętej rywalizacji do finałowego etapu zakwalifikowało się jedynie 6 drużyn, które wykazały się najwyższymi wynikami w części testowej. Z dumą informujemy, że nasza drużyna "Tańczące Parabole" również znalazła się w tej wyselekcjonowanej grupie. W skład naszej ekipy weszli: Olaf Zwolakiewicz pełniący rolę kapitana, Joanna Paździor oraz Misza Kalizhny.

Mimo, że nie udało nam się zdobyć miejsca na podium, to przeżyliśmy niezapomnianą przygodę, podczas której mogliśmy rozwijać nasze zainteresowania matematyczne oraz doskonalić umiejętności w tej dziedzinie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy również organizatorom za możliwość udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Magdalena Sputowska