Szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, a także segregacji odpadów. Program będziemy realizowali do końca czerwca 2023 zgodnie z harmonogramem i projektami. Odbiorcami są przede wszystkim klasy V-VIII, ale do niektórych działań przystąpią także młodsi uczniowie.

Przewidujemy wiele działań, które będziemy na bieżąco relacjonowali na stronie szkoły.
Pierwszy z działań jest konkurs fotograficzny ogłoszony w styczniu „Jak aktywnie spędzam czas z rodziną na świeżym powietrzu”.
Kolejnym, który realizujemy od 7 lutego są ćwiczenia przy muzyce podczas dużej przerwy lekcyjnej. Uczniowie klas 6 i 8 przygotowują układy taneczne do znanych piosenek i w ten sposób zachęcają innych uczniów do aktywnego spędzania czasu na przerwie. Zapraszamy do galerii.