Drodzy Ósmoklasiści cała społeczność szkolna życzy Wam powodzenia!

"Życzę Wam, abyście pielęgnowali w swojej wspólnocie tradycję, ponieważ tak często się od niej odchodzi, a dzisiejszy postępowy świat odstępuje od tej tradycji. Życzę Wam również, abyście pielęgnowali gościnność. Zaproście innych do siebie, a inni was zaproszą.

Przyobleczcie się w cichość, dobroć, przebaczenie, łagodność, cierpliwość. Cierpliwość! W codziennym życiu nie będzie to łatwe...

Bądźcie wierni w małym. Wielkość człowieka nie polega na wielkich czynach, ale na drobnych czynach i małych obowiązkach, wykonanych jednak z wielkim sercem. Jeśli potraficie to zrobić z wielkim zaangażowaniem, to wtedy są to wielkie czyny!"

Ksiądz Prałat Konrad Szweda

W tym roku nasza szkoła obchodzi 10-lecie nadania imienia Księdza Prałata Konrada Szwedy. To zaszczytne imię zostało nadane 14 maja 2014 roku. Od tego czasu jest to święto całej społeczności szkolnej.

9.05.br w SP1 odbył się XVI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej przeznaczony dla uczniów klas 1-3. Organizatorami konkursu były: p. Monika Roterman, p. Ewelina Myszor oraz p. Monika Dawidowska-Lupa. I tym razem nie zabrakło uczestników. Do konkursu przystąpiło szesnastu młodych Europejczyków, którzy doskonale radzili sobie z zagadnieniami na temat Unii Europejskiej. Każdy z nich posiadał ogromną wiedzę, prześcigając się na poszczególnych etapach konkursu. Prace konkursowe sprawdzane były przez jury, w skład którego wchodzili: nauczyciel- historyk p. Joanna Machil, logopeda SP1 p. Katarzyna Kuźnik oraz nauczyciel SP1 p. Michalina Stolarczyk.

W dniu 26. kwietnia, klasy 5a i 5b wzięły udział w Marszu Przeciw Przemocy. Młodzież, za pomocą transparentów i sloganów, mogła wyrazić swój sprzeciw wobec krzywdzeniu dzieci.

Dnia 26 kwietnia, w murach naszej szkoły, odbyła się druga edycja Miejskiego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego dla klas 1-2. Niebywałe zaangażowanie i determinacja uczniów sprawiły, że atmosfera w szkole była niesamowita! 12 utalentowanych uczestników reprezentujących trzy szkoły stanęło do konkurencji, gotowych do wyzwania. Pytania, rebusy, hasła o ochronie przyrody - to tylko część wyzwań, które czekały na uczestników. Ale to nie wszystko! Każdy musiał także wykazać się nie tylko intelektem, ale również sprawnością ruchową na torze sportowym.

24. kwietnia w naszej szkole odbył się Miejski Turniej Umiejętności Bezpiecznych Zachowań dla uczniów klas III szkół podstawowych miasta Łaziska Górne. Konkurs został zorganizowany przez panie Joannę Kocima i Katarzynę Kuźnik w ramach programu „Bezpieczny Świat Ucznia” autorstwa p. Doroty Pawłowskiej, p. Violetty Ryszczyk oraz p. Grażyny Tkocz.

Nauka języka angielskiego może być łatwa dla niektórych, ale dla innych może być wyzwaniem. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić plan, który pomoże w nauce angielskiego poza salą lekcyjną. W naszej szkole dzieci mają okazję otaczać się językiem nawet poza klasą.

W dniu 23. kwietnia reprezentacja naszej szkoły, czyli Kinga z 4b i Kacper z 7a, wzięli udział w III Turnieju Ekologiczno - Przyrodniczym "Środowisko ponad wszystko" w SP4 w Orzeszu- Jaśkowicach.