Od 5 roku życia Julian trenuje sztuki walki ( mma- K1-bij) w klubie FIGHT CLUB KONG SAO w Mikołowie z trenerem Sylwestrem Czarnota .
W październiku 2023 w mistrzostwach śląska Kong Sao Jiu Jitsu zdobył brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.

Drugą wielką pasją Julka jest BMX. Trenuje jazdę na bmx od maja 2023 w szkole  GOP BMX SCHOOL w Katowicach . Co weekend skacze na rampach , ucząc się nowych sztuczek na rożnych  skateparkach na terenie śląska . Zimowe zajęcia odbywają się na krytym skatepaku w Katowicach. Na początku swojej przygody uczęszczał na lekcje indywidualne , teraz trenuje w grupie . Po każdym sezonie- kwartale odbywają się eliminacje. Po sezonie zimowym trafił do wyższej grupy. Julian zaliczył kontuzję , jednak wraca do jazy już w maju .

Trzecim sportem, który trenuje Julek, jest ju-jitsu w Mosir Łaziska Górne. Rozpoczął drugi rok treningów i stawia pierwsze kroki w kolejnych sportach walki .